CHP İl’in görevden alıp disipline verdiği İnegöl İlçe Başkanı Kılıçdaroğlu’na tepki gösterip partiden de istifa etti, yönetimi düştü

HALİL BÜYÜKIŞIKLAR

HALİL BÜYÜKIŞIKLAR

Sürecin başlangıcını 23 Ekim günü bu sayfalardan duyurduk. CHP İl Yönetim Kurulu sürpriz kararla İnegöl İlçe Başkanı Halil Büyükışıklar’ı görevden aldı.
Ardından…
Büyükışıklar hakkındaki karara MYK’da itiraz etti. İl Yönetimi bu kez de Halil Büyükışıklar’ı ihraç istemiyle tedbirli olarak disipline sevk etti.
Bir yandan bunlar olurken dün İnegöl’den Büyükışıklar ve yönetiminin istifa edecekleri haberi geldi. Akşam saatlerinde Büyükışıklar’la konuştuğumuzda yönetim olarak istifa kararı aldıklarını doğruladı, dün akşam için de basın toplantısıyla açıklayacakları söyledi.
Ardından da…
Düzenlediği basın toplantısında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun tutuklanan HDP’liler için sergilediği sahiplenmeyi kendi parti örgütleri için yapmadığını söyledi ve “Kılıçdaroğlu CHP’nin başından ayrılana kadar” dönmeyeceğini ifade ederek CHP’den de istifa ettiğini açıkladı.
Yanı sıra…
Bazıları Büyükışıklar gibi partiden olmak üzere yönetim kurulu çoğunluğu da istifa ettikleri için CHP İnegöl İlçe yönetimi düşmüş oldu.

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

08

11 2016

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: