“Başımız Ağrı Dağı kadar dik, göğsümüz Bursa Ovası kadar geniş” diyerek Bursa-Ağrı dostluk ve turizm köprüsü için yola çıktılar

agrililar-dernegi-baskani-erhan-ozturk-ve-yonetimBursa’da yaşayan Ağrılılar 2002 yılında Ağrı İli ve İlçeleri Sosyal Yardımlaşma Derneği’ni kurdular. 2012’de başkanlığı üstlenen Erhan Öztürk geçen hafta üçüncü kez başkan seçildi ve yeni bir yönetimle yeniden yola çıktı.
Ziyarete geldiğinde…
Bursa’da 100 bin civarı Ağrılı yaşadığını söyledi. Hatta, Başbakan Binali Yıldırım’ın Erzincanlı bilinmesine karşın Ağrı Eleşkirt ilçesine bağlı Tahir beldesinden olduğunu, aralarında akrabalık bağı bulunduğunu ifade etti.
Bursa siyasetinde İsmail Hakkı Edebali, Necati Şahin ve Cemil Özmen gibi isimler olduğunu, il ve ilçe yönetimleriyle belediye meclisleri ve BTSO Meclisi’nde çok sayıda hemşerileri olduğunu aktardı.
Sonra da…
Ocak ayında Bursa’dan bir grupla Ağrı yolculuğu planını açıkladı:
“Çok önemli turistik yerlerimiz var. En büyük meteor çukuru da Ağrı Dağı’nda. Biz Bursa ile Ağrı arasında dostluk ve turizm köprüsü kurmak istiyoruz.”
Şunu da ekledi:
“Doğduğumuz topraklarla doyduğumuz topraklar arasında köprüyüz. Başımız Ağrı Dağı kadar dik, göğsümüz Bursa Ovası kadar geniş.”

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

21

12 2016

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: