Atama bekleyen engelli öğretmenlere müjde engelli milletvekili Bennur Karaburun’dan geldi

AK PARTİ BURSA MİLLETVEKİLİ BENNUR KARABURUN VE CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞANTürkiye uzun süredir atanamayanlar sorunu yaşıyor ve tartışıyor. Önce atanamayan öğretmenler kamuoyunda değişik yollarla seslerini duyurup haklarını aramaya çalıştılar. En büyük desteği de TBMM Milli Eğitim Komisyonu Üyesi olarak CHP Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil’den gördüler.
Son zamanlardaysa…
Atanamayan ziraat mühendisleri, gıda mühendisleri, veteriner hekimler seslerini duyurmaya çalışıyorlar.
İşte…
Böyle bir ortamda, kendisi de engelli olan ve engelliler için çok önemli çalışmalar yapan AK Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun’dan atanamayan engelli öğretmenler için müjde geldi.
Yaptığı temaslar ve bizzat takibi sonucu edindiği bilgiyi paylaşan Karaburun alınan kararı şöyle açıkladı:
“Devlet Personel Başkanlığı’ndan aldığım bilgiye göre, engelli öğretmen atamaları şubat-mart aylarında yapılacak. Bu atamalar, EKPSS’ye giren kardeşlerimizin tercihleri üzerinden gerçekleşecek.”
Bu noktada…
Yeni yapılacak EKPSS’ye girecek kadroların önünün açılması için bekleyenlerin atamalarının yapılacağını kaydeden Karaburun, yine engellilerin atamalarını ilgilendiren bir başka bilgiyi de paylaştı:
“Yeni mezun engellilerden bakanlıklara yoğun şekilde başvuru var. Haziran ayında dağıtılacak formlar esas alınarak, olağanüstü bir durum olmazsa temmuz ayında memur adayı kardeşlerimizin yerleştirmeleri yapılacak.”

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

30

01 2017

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: