Bu öneri siyasetin yapılanmasını ilgilendiriyor: Siyasi parti teşkilatları seçim dönemleri açılsın, sonra kapatılsın!

23. DÖNEM AK PARTİ BURSA MİLLETVEKİLİ HAYRETTİN ÇAKMAK

23. DÖNEM AK PARTİ BURSA MİLLETVEKİLİ HAYRETTİN ÇAKMAK

Türkiye bugün yönetim modeli değişikliği yanında, siyasi yapılanma ile ilgili çok özel adımlar atıyor. Bir partinin genel başkanının aynı zamanda seçilmiş Cumhurbaşkanı olabileceği yeni döneme ilişkin olarak siyasal yapılanma da gözden geçirilme noktasına geldi.
Nitekim…
Milli Görüş’ten buyana teşkilat çalışmalarının hep kalbinde yer alan, AK Parti’de güçlü il başkanı modeliyle siyaset yapıp milletvekili olan Hayrettin Çakmak, önümüzdeki günlerde çok tartışılabilecek önerisini açıkladı.
Söze…
“Siyasi partilere yapılabilecek bir iyilik var” diye başladı ve şunu söyledi:
“Türkiye’nin her tarafında siyasi partilerin il, ilçe, hatta belde teşkilatları var. Bunların içinde hem il, hem ilçe teşkilatları bünyesinde kadın ve gençlik kolları var.”
Sonra şunu anımsattı:
“Amerika’da seçime 6 ay kala adayların kampanyalarıyla birlikte bu teşkilatlar açılıyor, seçim bitince de kapatılıyor.”
Düşüncesi şu:
“Türkiye’de siyaset teşkilatları sürekli açık tutarak enerjisini buraya harcıyor. Oysa siyaset enerjisini sivil toplum kuruluşlarına kaydırmak gerek. Zaten fiiliyatta da oraya doğru gidiliyor.”
Şunu da ekledi:
“Adam sabah evden ceketini çıkıp mesai yapar gibi partiye gitmesin. Parti yerine siyasi faaliyet ve etkinliklerini hiç sıkıntı olmadan pekala STK’larda yürütebilir.”

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

16

01 2017

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: