Bursa eğitimine yeni soluk Teknoloji Fen Okulları hedefini belirledi: Kodlanan değil, kodlayan gelecek için eğitim

KÜLTÜR EĞİTİM KURUMLARI KURUCUSU NACİ ATIŞ VE GENEL MÜDÜR ORHAN KARAKOÇ

KÜLTÜR EĞİTİM KURUMLARI KURUCUSU NACİ ATIŞ VE GENEL MÜDÜR ORHAN KARAKOÇ

Açıkçası… Baba dostu olduğu için çocukluktan beri bildiğimiz, tanıdığımız, saygı duyduğumuz Naci Atış’ın bizde ayrı yeri vardır.
Bu kente siyasetçi olarak hizmet etti, DYP’nin iktidar dönemlerinde İl Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. 22 yıl önce Kültür Dersanesi’ni kurarak eğitim alanına girdi. 16 yıl önce de Kültür Özel Okulları’nın kurucusu oldu.
Fakat…
1.5 yıl önce yaşanan yol ayrımı ile Kültür Özel Okulları’nı arkadaşlarına bırakıp Kültür Eğitim Kurumları’nı kurdu ve eğitim yaşamına devam ediyor.
Bu ayrılıkta…
Kültür markalı 2 ortaokul, 3 temel lise, 1 etüd merkezi Naci Atış’ta kaldı. Bunlara geçen yıl 2 özel eğitim kursu ekledi.
Şimdi de…
Bursa’da bir ilki gerçekleştirerek Özlüce’de inşaatı hızla ilerleyen Teknoloji Fen Okulları’nı eğitim dünyasına kazandırıyor. Bünyesinde anaokulu ve ortaokulun yer alacağı Teknoloji Fen Okulları’nın hedefinde 1 yıl sonra da Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi var.
Kültür Eğitim Kurumları Genel Müdürü Orhan Karakoç ile birlikte ziyaretimize gelen Naci Atış’ı çok heyecanlı gördük.
Sohbet sırasında “Neden Teknoloji Fen Okulu?” sorusunu şöyle cevapladı:
“16 yıldır velilerimizi dinleyip beklentilerini tespit ediyoruz. Bizden daha butik okul, daha mevcudu az sınıf, daha fazla öğrenci-öğretmen iletişimi, çocuğun yeteneklerini daha çok ortaya çıkaran ve ezberci olmayan eğitim, sınava yönelmek yerine yeteneklerin keşfine daha çok önem veren okul istiyorlar. Biz de yapıyoruz.”
Şunu da ekledi:
“22 yıllık Kültür Eğitim ekolünün devamı olarak öğrencilere armağanımız bu okul olacak.”

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

15

01 2017

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: