Bursa’nın lezzetleri Meclis’te… Anayasa görüşmeleri için 6’şar metrelik 2 mangalda pişen İnegöl köfteye ilgi büyük oldu

HÜSEYİN ŞAHİN VE BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIMTBMM yönetim biçimini değiştirecek anayasa değişikliği görüşmelerinin ikinci turuna başlandı.
İlk tur görüşmeleri sırasında, çeşitli illerden gelen ikramların, sabaha kadar çalışan milletvekillerine dağıtılmasıyla anayasa görüşmeleri geleneği oluşmuştu.
İşte…
İkinci tur görüşmelerinin ilk gününde sırayı Bursa aldı. Ankara’dan rica edilmesi üzerine harekete geçen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin Merinos’taki Gönül Dostları’nda yaptırdığı ve Anayasa-Demokrasi Böreği adını verdiği 60 tepsi börek, Besaş’ın ürettiği Bursaspor ayranı ve kestane şekeriyle gece milletvekillerine ikram edildi.
Yanı sıra…
Meclis’teki akşam yemeğinde de ikramı İnegöl üstlendi. Bunu da AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin’den öğrendik.
Dedi ki:
“Sayın Başbakanımız İnegöl köftesini çok seviyor, biz de anayasa görüşmeleri sırasında hem kendisine hem milletvekillerimize İnegöl köfte ikram etmek istedik.”
Şu bilgiyi de verdi:
“Köfteci Orhan olarak yıllardır İnegöl’ümüzü başarıyla temsil eden Orhan Çelik organizasyonu bizzat üstlendi. 6’şar metrelik iki büyük mangal ve 8 ustayla Meclis’e geldi.”
Şunu da ekledi:
“Bin kişilik köfte hazırlandı. Üstelik yanında domatesi, biberi de kızartıp vereceğiz. Ayrıca geleneksel piyazımız ve şıramız da vardı.”
Gerçi…
Şahin’le görüşmeyi akşam yemeğinden önce yapmıştık, fakat kulağımıza gelenlere göre Meclis’te Bursa’nın tanıtımı ikramları çok başarılı geçmiş, büyük ilgi görmüş.
Bu da kötü bir şey değil.

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

19

01 2017

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: