Bursa’nın yollarında imzası ve emeği olan Yol Uzmanı Turgay Mesci: Üçer şeritli Karacabey Yolu çok güzel olur!

TURGAY MESCİ

TURGAY MESCİ

80’li yıllarda gencecik bir yol mühendisi olarak, Bursa’yı çevre illere bağlayan Karayolları şantiyelerinde çalışmaya başladığı günden beri Turgay Mesci’yi tanıyoruz. 5 yıl Karayolları Bölge Müdürü olarak görev yaptığı Bursa’daki tüm önemli yol projelerinde onun imzası var.
Şimdi de bilgi ve deneyimlerini öğretim görevlisi olarak Uludağ Üniversitesi öğrencileriyle paylaşıyor.
O nedenle…
Yol Uzmanı kabul ettiğimiz Karayolları eski Bölge Müdürü Turgay Mesci’nin önemsediğimiz görüşlerini zaman zaman bu sütunlarda paylaşıyoruz.
Karacabey Yolu’nun gidiş-geliş üçer şeride çıkarılması hazırlığını öğrenince yine görüşüne başvurduk.
O da bize…
17 Ağustos 2015 tarihli yazımızı hatırlatıp şunu söyledi:
“Uzun bayram tatili dönüşü trafik sıkışıklığı yaşandığında da görüşümü sormuştunuz ve ben o zaman da tek çarenin Karacabey Yolu’nu üç şeride çıkarılması olduğunu söylemiştim.”
Devam etti:
“Üçer şeritli Karacabey Yolu çok güzel olur. Çünkü, Bursa bu tarafa doğru geliyor ve yakında Nilüfer’le Karacabey arasında pek boşluk kalmayacak.”
Şunu ekledi:
“Planlanan ve yapılmakta olan sanayi bölgeleri de göz önüne alınırsa, bu yolun yoğunluğunun daha da artacağı anlaşılır.”
Düşüncesi şu:
“Gerçi buradan otoyol da geçecek, ama gelişim bölgeleri nedeniyle yoldaki yoğunluğun azalacağını sanmıyorum. O nedenle genişletmeyi bir an önce tamamlamak gerektiğini düşünüyorum.”

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

17

01 2017

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: