Nereden çıktı bu ro-ro seferleri?.. İskeleden kamyon ve TIR trafiği Mudanya’ya da, yoluna da zarar verir!

MUDANYA RO-RO TAŞIMACILIĞIÖmer Bilik’in haberini Olay’da okuduk. Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım şirketi olan Burulaş özel sektörden kiraladığı gemiyle Mudanya-Ambarlı arasında ro-ro taşımacılığına başlamış.
Deniz otobüsü, ya da hızlı feribot Bursa-İstanbul arasında denizden yolcu ve araç taşıdığı için önemli. Fakat, İstanbul’a girmeleri istenmeyen kamyonları taşıyıp Bursa ve Mudanya trafiğine sokmanın hiç yararı olmadığını düşünüyoruz.
Dahası…
Kamyonları, TIR’ları Mudanya’ya götürmenin ya da iskeleden Bursa’ya gelmelerine izin vermenin çok ciddi trafik sorunları ve karmaşaya yol açacağı kaygılarımız var.
Bir kere…
Kamyon ve TIR’lar geminin kalkış dakikasında gelemeyeceklerine göre, önceden park ederek beklemek zorundalar. Oysa belediye otobüslerine ve binek araçlara park yeri bulunamayan Mudanya İskelesi civarında kamyonların bekleyebilecekleri bir alan yok.
Yanı sıra…
Şimdilik tek seferle başlayan, fakat “çok ilgi gördü” denilerek arttırılabileceği izlenimi veren ro-ro seferleri, Mudanya Yolu trafiğini de olumsuz etkileyecek.
O nedenle…
Bu proje daha şekillenmeden gözden geçirileceğini umuyoruz.

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

26

01 2017

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: