Sporla siyaset yan yana… Bursa’nın siyasetçisiyle güreşçisi Ankara’da buluştu

FARUK ÇELİK, GÜREŞ FEDERASYONU BAŞKANI MUSA AYDIN, TAHA AKGÜL, RECEP KARAFotoğrafı görünce durup baktık… Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Serkan Yazıcı ile birlikte Bursa’dan seçilen iki federasyon başkanından biri olan Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, beraberinde Olimpiyat Şampiyonu Taha Akgül ve Kırkpınar Başpehlivanı Recep Kara ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’i ziyaret etmiş.
Bakan Çelik ile Güreş Federasyonu Başkanı Aydın aslında Bursa’dan birbirlerini tanıyorlar. Tanışmaları da, Musa Aydın’ın güreş yaptığı dönemlere dayanıyor.
Hatta…
Aydın aktif sporculuk sonrası, federasyon başkanlığının da öncesindeki döneminde AK Parti’de Çelik’le birlikte siyaset yaptı.
O bakımdan…
2 dönemdir Şanlıurfa’dan milletvekili seçiliyor olsa bile, Bursa’nın siyasetçisi kabul ettiğimiz Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ile yakın zamsan öncesine kadar sporcu-siyasetçi kimliği taşıyan, iki dönemdir de Güreş Federasyonu Başkanlığı’nı başarıyla yürüten Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın’ın şampiyon güreşçilerin arasında Ankara’da buluşup poz vermeleri ilgimizi çekti.
Ziyarette…
Aydın’ın güreşçilerin olimpiyatlarda giydiği tişörtlerden armağan ettiği de fotoğraftan görülüyor.