Biri moral veren proje, biri güven veren çözüm: Deri atıkları jelatin oluyor, Iraklı Türkmenlerin sağlık sorunu çözüldü

AK PARTİ BURSA MİLLETVEKİLİ BENNUR KARABURUN

AK PARTİ BURSA MİLLETVEKİLİ BENNUR KARABURUN

Siyasetçide gördüğümüz bir ortak özellik var. İletilen bir sorunun çözümüne aracılık ettiğinde, hizmete katkı sağladığında, önemli bir proje desteğiyle yaşama geçtiğinde mutlulukların en büyüğünü yaşıyor.
Hele…
Hareketleri kısıtlı engelli bir siyasetçi için bu duygular daha da farklı.
Nitekim…
AK Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun’da da bunu gördük. Gücü yettiğince her işe yetişmeye, gidebildiği her yere gitmeye, uzanabildiği her eli tutmaya çalışıyor.
Sohbet ederken…
Sürekli içinde olduğu engellilerin sorunlarına çare arama dışında mutluluk duygusu yaşadığı iki konuyu anlattı.
Söze…
“Deri Organize Sanayi Bölgesi yönetimi beni çok heyecanlandıran çok güzel bir projeyle geldi” dedi ve devam etti:
“Deri işleme farklı bir sanayi. Atık sorunu da insan sağlığını ilgilendirdiği için önemli. İşte o atıkları geri dönüşümle kazanıp jelatin üretecekler.”
Mutluluğu şu:
“Yönetici arkadaşlar deri projesini anlatınca çok heyecanlandım. Çünkü çok önemli bir ürün ve ihraç değeri var. Ben de onlara destek veriyorum.”
Ardından…
Kritik bir konuya dikkat çekti:
“Kısa adıyla IMPR Humanitarian olarak bilinen Ortadoğu Barış Araştırmaları Merkezi İnsani Yardım Derneği olarak Yüksel Yeni başkanımız beni ziyarete geldi.”
Son dönemde Ortadoğu’dan gelen göçmenlere yönelik çalışan IMPR Humanitarian Başkanı Doç. Dr. Veysel Ayhan ve Politika Belirleme Başkanı Yüksel Yeni ile yaptığı görüşme Karaburun’u çok etkilemiş.
“Hiç kimse vatanını bırakıp başka ülkeye gitmek istemez. Onlar muhacir, biz de ensar pozisyonundayız” dedikten sonra şunu açıkladı:
“Suriye’den gelen göçmenlere eğitim ve sağlık anlamında önemli destekler verildi, ama Iraklı Türkmenlerle ilgili küçük bir tıkanma olmuş.”
Şu bilgiyi verdi:
“Suriyeli göçmenler verilen kimliklerle sağlık hizmeti alabilirken, Iraklı Türkmenler alamıyordu. Aralarında kanser hastası olanlar, diyalize girmesi gerekenler var. Tedavi de olamıyor, ilaç da alamıyorlardı.”
Sonucu açıkladı:
“Hep birlikte Göç İdaresi’ne gittik. Bu işi ortak akılla nasıl çözebileceğimizi konuştuk. Sonunda 200 bin Iraklı Türkmen sıkıntıdan kurtuldu.”
Duygusunu da dile getirdi:
“Bu insanların sıkıntılarının çözümünde küçücük katkım olduysa ne mutlu bana.”

 

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

21

02 2017

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: