Büyükşehir, Mudanya’dan başlattığı ro-ro seferlerini Vali Küçük’ün trafik uyarısını da dikkate alarak durdurdu!

OLAY GAZETESİ'NDE 25 OCAK 2017 GÜNÜ YAYINLANAN YAZIMIZ

OLAY GAZETESİ’NDE 25 OCAK 2017 GÜNÜ YAYINLANAN YAZIMIZ

Mobese ölçümlerine göre Mudanya’ya yalnızca hafta sonları günde 103 bin araç giriyor. Hafta içindeyse ortalama 55 bin araç girişi var.
Kent merkezine en yakın sahil olan Mudanya’nın bu yoğunluğu zaten en büyük trafik sorunu. Özellikle hafta sonları yol almak çok zor.
Son yıllarda yaşayanları ve günübirlikçileri bezdiren yoğunluğa karşı Mudanya Belediyesi’nin İskele Meydanı’ndan başlayan yolu araç trafiğine kapatıp yayalaştırma, şu an geliş olan yolu gidiş yönü olarak kullanma, üst tarafta bulunan ve çevre yolu olarak planlanan yolu da geliş yönü olarak verme hazırlığını dün bu sütunlarda duyurduk.
Yanı sıra…
Kent merkezinden Mudanya’ya geliş yolu da, yaz aylarında yoğunluktan sıkışıyor. Özellikle Geçit’ten geçişte sorunlar yaşanıyor.
İşte…
Böylesine trafik yoğunluğuna sahip Mudanya’ya geçtiğimiz hafta bir de ro-ro seferleri başladı. 24 Ocak günü Olay’da yayınlanan haber üzerine, 26 Ocak günü bu sayfalarda şunları yazdık:
Kamyon ve TIR’lar geminin kalkış dakikasında gelemeyeceklerine göre, önceden park ederek beklemek zorundalar. Oysa belediye otobüslerine ve binek araçlara park yeri bulunamayan Mudanya İskelesi civarında kamyonların bekleyebilecekleri bir alan yok.
Yanı sıra…
Şimdilik tek seferle başlayan, fakat “çok ilgi gördü” denilerek arttırılabileceği izlenimi veren ro-ro seferleri, Mudanya Yolu trafiğini de olumsuz etkileyecek.
Derken…
Sessiz sedasız ve aniden başlayan ro-ro seferlerinin yine sessiz sedasız sona erdiğini öğrendik. Daha açık söylemek gerekirse, ro-ro seferleri 3. gününde kaldırıldı.
İptal kararı…
Çevresine “içine sinmediğini” söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin bakışı doğrultusunda alındı, ama ro-ro seferlerinin durdurulmasında Bursa Valisi İzzettin Küçük’ün yaptığı trafik uyarısı da etkili oldu.

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

03

02 2017

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: