4 ilde 22 programı iptal edilen Bursa Milletvekili Müfit Aydın Avusturya polisiyle köşe kapmaca oynadı, ama engelleyemediler!

TANER YILDIZ VE MÜFİT AYDIN AVUSTURDYA VİYANA PROGRAMIAvrupa’nın tavrı önce Almanya ile karşımıza çıktı. Bu tavır, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşe Betül Sayan Kaya’nın dünyada örneği görülmeyen çirkin engellemeyi Hollanda’da yaşamasıyla doruğa çıktı.
İşte…
Dikkatlerin Hollanda’ya yoğunlaştığı hafta sonunda, bir Bursalı politikacı da adeta Viyana polisiyle köşe kapmaca oynuyordu.
Kim bilir…
Hollanda’da Bakan Kaya’nın yaşadıkları olmasa, belki de AK Parti Bursa Milletvekili Müfit Aydın konuşuluyor olacaktı.
AK Parti Genel Merkezi’nin planlaması gereği gurbetçilerimizle buluşmak için cuma akşamı Avusturya giden Aydın, 10 Mart Cuma günü Enerji eski Bakanı Taner Yıldız’la birlikte programlara katıldı.
Yıldız döndükten sonra, 3 gün kendi programını uygulayacaktı.
Ne var ki…
3 gün boyunca adeta filmlerdeki gibi engellemelerle karşılaştı.
İlk gün…
AK Parti Bursa Milletvekili Müfit Aydın’ın konuşacağı 11 program polis tarafından iptal edildi. İkinci gün 7 program polisin iptal ettiği programlar arasına katıldı. Üçüncü gün de 4 programı yine polis iptal etti.
Böylece…
Viyana, Linz, Herzogenburg, Wiener Neustadt kentlerinde toplam 22 program iptal edilmiş oldu.
İlginç olan şu:
Avusturya’da polis Aydın’ın katılacağı 22 toplantıyı birer birer iptal etti, ama Türklerle buluşmasını engelleyemedi.
Polisle adeta köşe kapmaya oynayan Aydın’la sohbet ederken, Avusturya’da yaşadıklarını şöyle anlattı:
“Nerede toplantımız varsa, biz oraya gitmeden polisin iptal ettiği haberi geliyordu. Bunun üzerine arkadaşlarımız şaşırtmaca planı uyguladılar ve biz de bu sayede buluşup sohbet edebildik.”
Şaşırtmacanın nasıl yapıldığını da anlattı:
“Arkadaşlar toplantı yapılacak yer olarak bir adres bildiriyorlar, polis iptal için oraya gittiğinde biz de başka bir yerde buluşup sohbet ediyorduk.”
Sonuçtan mutlu:
“Ne yaparlarsa yapsınlar Avusturya’da yaşayan Türklerle buluşmamızı engelleyemediler. Her şeye karşın çok verimli programlar gerçekleştirdik. Sonuçta maksat hasıl oldu, amaca ulaşıldı.”

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

18

03 2017

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: