Bekir Bozdağ seçilme yaşının 18’e indirilmesi tartışmalarını yorumladı: Gençler rahatsız

BEKİR BOZDAĞ, EFKAN ALA, HAKAN ÇAVUŞOĞLU, CEMALETTİN TORUN, MUSTAFA DÜNDARGörünen tablo şu: Referanduma 28 gün kala sahadaki hareket ve seçmen ilgisi arttı. Geçen haftaya kadar “nelerin değiştiğini bilmediğini” söyleyip kararsız olduğunu söyleyenlerin sayısı azalıyor. Çünkü kararlar şekilleniyor.
Bunda…
Yani sahanın ısınmasında kuşku yok ki milletvekillerinin Ankara’dan gelip sahaya çıkmaları en önemli etken. Vatandaş milletvekili bulduğunda, onun söyledikleriyle daha fazla ilgileniyor. Her parti için görüntü böyle.
Yanı sıra…
Anayasa değişikliği için evet ya da hayır cephesinin liderliğini üstlenen partiler de tüm kozlarını sahaya sürüyorlar. AK Parti ve CHP her gün Ankara’dan konuk ağırlıyor.
Üstelik…
Gelen konuklar da sözü dinlenen, söylediği ses getiren türden konuklar oluyor.
Nitekim…
Bu kapsamda cumartesi günü AK Parti’nin konuğu Adalet Bakanı Bekir Bozdağ oldu.
Bursa milletvekilleri Efkan Ala ve Hakan Çavuşoğlu, İl Başkanı Cemalettin Torun ve Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın da katıldıkları toplantıda gazetecilerle buluşan Bozdağ, soruları cevaplarken önce tarafları kategorize etti:
“AK Parti, MHP, BBP evet için propaganda yapıyor ve çalışıyor. CHP, HDP, PKK, FETÖ hayır için propaganda yapıyor ve çalışıyor. SP yönetimi hayır derken tabanı evet diyor.”
Bir de yorum yaptı:
“Terör örgütleri krizleri, kaosları sever. Yabancılar istikrarsızlığı sever. ‘Sana 5 milyar Dolar yardım vereyim’ diyen Türkiye istemiyorlar. Terörle baş edemeyen, çöken ekonomisi için yardım bekleyen Türkiye istiyorlar.”
Kamudaki FETÖ’cü temizliği için düşüncesi şu:
“Devletin içinde terör örgütleri emriyle hareket edenler bulunmamalı. Her devlet sadakat arar. Kamudan arındırma kararlı şekilde yapılıyor.”
18 yaş tartışmalarına ilişkin gözlemi şu:
“Kendileri üzerinden yapılan güvensizlik sorgulamasından gençler rahatsız. Çoluk çocuğa oy verileceği söylemlerinden de rahatsızlar.”
Bu konuya şöyle bakıyor:
“Bu anayasa değişikliğiyle, 18 yaşını dolduranlara ülke yönetiminde söz söyleme hakkı veriliyor.”
Bu noktada “kendi çocuklarının” ya da “zengin çocuklarının” milletvekili yapılacakları iddiaları için “Algı operasyonu yapılıyor, aslı yok” dedi.
Hollanda Başbakanı Rutte’yi ise yaşananlar nedeniyle çocukça davranmakla eleştirdi.

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

20

03 2017

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: