Bursa trafikte boğuldu… Artık hafta sonu da hafta içi de yollar geçit vermiyor, kavşaklar aşılamıyor

06 MART 2017 PAZARTESİ SABAHI SAAT 09.30'DA MUDANYA KAVŞAĞI

06 MART 2017 PAZARTESİ SABAHI SAAT 09.30’DA MUDANYA KAVŞAĞI

Pazar günü… Kentin dört bir yanından dostlar aradılar, mesajlar gönderdiler. Hepsinde de kentin her noktasında trafiğin kilitlendiği iletiliyordu.
Anladığımız şu:
Çok soğuk geçen kış günlerinin ardından güneş yüzünü gösterince insanların içi ısındı. Doğadan yararlanmak, gezmek için yollara çıkıldı.
İstanbul Caddesi, İzmir Yolu, Mudanya Yolu’nun, hatta Ankara Yolu’nda trafiğin durması, Acemler ve Yakın Çevre Yolu’nun kilitlenmesi bu yüzden.
Nitekim…
Kent merkezine en yakın deniz kıyısı olarak Mudanya ve Burgaz’a pazar günü girebilmek de, çıkabilmek de sorundu. Sahiller yaz günü yoğunluğu yaşadı.
Öyle ki…
Sosyal medyada “Korupark-Geçit arası 2 kilometre, 1 saat” yazan meslektaşlarımızı gördük.
Pazar günü yaşanan trafik sıkışıklığını anlamak mümkün. Olağanüstü ilgiye dayalı nedeni var.
Ne var ki…
Ekim ve kasım aylarında çok sıkışan, sonra önlemlerle rahatladığı gözlenen Bursa trafiği son 1 haftadır sabah-akşam yine yol vermiyor.
Anormal bir durum var ortada.
Pazartesi sabahı Burgaz’dan saat 08.15’de çıktık, 08.35’te Esentepe’deki bat-çıkta kaldık. Oradan Mudanya Köprülü Kavşağı’na geldiğimizde saat 09.30’du.
Yani…
Esentepe’den Mudanya Kavşağı’na tam 55 dakikada ulaşabildik. O saatte işe gidenlerin yetişebildiklerini sanmıyoruz. Çünkü Bursa’da yaşayan hiç kimse, olağanüstü bir durum yoksa, kaza olmamışsa, o bölgedeki yolun 55 dakikada süreceğini öngöremez.
Ne var ki…
Kaza olmamasına, olağanüstü bir şey yaşanmamasına karşın, Esentepe-Mudanya Kavşağı arasını 55 dakikada aştık. Oradan Merinos’a ise sadece 10 dakikada geldik.
Yanı sıra…
Bir süredir Organize Sanayi Bölgesi yanından Ata Bulvarı’na girişteki ilk trafik ışıklarında da anormal bir yoğunluk yaşanıyor.
Konuştuğumuz herkes de son 1 haftadır yaşanan trafik yoğunluğuna anlam veremiyor. Sanki gizli bir el gizli bir düğmeye basıyor ve trafik kilitleniyor.
Böyle bir trafik içinde yol bulamayan Bursalılar da boğuluyor.

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

08

03 2017

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: