Bursa’da meydanın ilk konuğu… Başbakan Binali Yıldırım 12 Mart Pazar günü bekleniyor!

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM
BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM

Geri sayım sürüyor… Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ne geçişi getirecek anayasa değişikliğinin halkoyuna sunulacağı referanduma artık 46 gün kaldı.
O bakımdan…
Halkın sandık başına gidip evet ya da hayır oyu vererek kararını ortaya koyacağı 16 Nisan tarihi hızla yaklaşırken, evet ya da hayır oyunu savunacak siyasiler de programlarını oluşturmaya başladılar.
Bu noktada…
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mart ayı sonu ya da nisan ayı başında Bursa’ya gelip Şehreküstü’ndeki 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’ndan Bursalılara sesleneceğini biliyoruz.
Hatta…
Erdoğan için önce 26 Şubat’ta Bursa programı düşünülmüş, ancak daha sonra bu program ertelenmişti. İşte o program mart sonu ya da nisan başında gerçekleşecek.
Ayrıca…
Şehreküstü’ndeki konuşmanın sonunda, tamamlanan hizmetlerin toplu açılışları da yapılacak.
Yanı sıra…
Cumartesi günü Ankara’da görkemli bir tanıtımla “Neden evet?” kampanyasını başlatan AK Parti’de de kampanya programı yavaş yavaş şekillenmeye başladı.
Dahası…
AK Parti Genel Merkezi ilk taslak programı hazırlayıp Başbakan Binali Yıldırım’a sundu bile.
Buna göre…
Yani, kesinleşmeyen taslak programa göre Başbakan Binali Yıldırım’ın 12 Mart Pazar günü Bursa’ya gelmesi planlandı. Başbakan için miting alanı olarak, seçim mitinglerine evsahipliği yapan da Gökdere Meydanı taslak programa yazıldı.
Genel Merkez’in hazırladığı taslak program şu an Başbakan Yıldırım’ın önünde, kesinleşmesi için onayı bekleniyor.