Bursa’nın en yeni bulvarının kalan 1 kilometresindeki kamulaştırmayı çözmek için 2 belediye harekete geçti!

RECEP TAYYİP ERDOĞAN BULVARI

RECEP TAYYİP ERDOĞAN BULVARI

Gerçi… Son dönemde ulaşım konulu yazılara hemen hemen aynı başlangıcı yapıyoruz, ama gerçek de bu: Büyükşehir Belediyesi’nin gündemine aldığı projelerin büyük bölümünü ulaşım projeleri oluşturuyor.
Dolayısıyla…
Kentle ilgili her konuda önceliği ulaşım alıyor.
Nitekim…
Büyükşehir Belediyesi’nde hafta içinde, kent içi ulaşım çözümleri konulu önemli bir toplantı yapıldı. Ulaşımla ilgili tüm birimlerin teknik adamlarının katıldıkları toplantıda öncelikle ulaşım planlaması ele alındı. Ayrıca planlanan ve devam eden kavşak ve yol inşaatlarının son durumları gözden geçirildi.
Bu noktada…
Kentin ana ulaşım ekseninde trafiğin düğümlendiği iki nokta olan Acemler ve Mudanya kavşaklarını rahatlatacak en önemli alternatifin tamamlanması için karar birliğine varıldı.
Bu karar…
İstanbul Caddesi’ndeki Beşyol Kavşağı’ndan başlayıp Soğanlı’yı geçen Çelebi Mehmet Bulvarı’nın Alman Kanalı’nı viyadükle aştıktan sonra birleşeceği Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’nın Organize Sanayi Bölgesi Kavşağı’na bağlanabilmesi için kalan 1 kilometrelik bölümün acilen tamamlanması anlamına geliyor.
Böylece…
İzmir Yolu’ndan ayrılıp Ata Bulvarı’ndan gelen araçlarla Mudanya ve Organize Sanayi Bölgesi’nden gelen araçlar Mudanya ve Acemler kavşaklarını kullanmadan İstanbul Caddesi’ne ulaşabilecekler.
Aynı şekilde…
İstanbul Caddesi’nden gelen araçlar da kent içindeki ana ekseni düğümleyen kavşaklardan geçmeden İzmir ve Mudanya yollarına çıkabilecekler.
Ancak…
Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’nın Yunuseli’nden sonraki Hamitler bölgesinde kalan bölümünün tamamlanabilmesi için, buradaki kamulaştırma sorunlarının çözülmesi gerekiyor.
Sorunların çözümlenip ve yolun kalan bölümünün yapımına başlanabilmesi için Büyükşehir ve Osmangazi belediyelerinin birlikte hareket etmeleri, kamulaştırma işlemlerinin hızlandırılıp bağlantının bu yıl bitirilmesi kararı da alındı.

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

21

03 2017

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: