Dile kolay… Bursa’nın ikinci özel hastanesi ’40. yılında Yeni Hayat’ sloganı ve yeni atılımlarla yepyeni hastane yaptı

ÖZEL HAYAT HASTANESİ, AHMET ÖZKUL, FATİH ÖZKUL, BETÜL KABALAR70’li yılların sonlarında Bursa’da yalnızca 2 kamu hastanesi ve 1 de özel hastane vardı. Devlet Hastanesi ve SSK Çekirge Hastanesi dışında Özel Bursa Hastanesi o günü koşullarında sağlık hizmeti verirdi.
İşte…
Özel Hayat Hastanesi böyle bir ortamda 1978 yılında İnönü Caddesi’nde açıldı. Dr. Nazım Serhatlı büyüğümüzün Vakıflar İşhanı’ndaki küçük bir muayenehaneden yola çıkıp Bursa’ya ikinci özel hastaneyi kazandırdığı sürece tüm ayrıntılarıyla tanıklık ettik.
Dr. Ahmet Özkul’un yönetimi devralmasıyla başlayan yeni dönemde, İnönü Caddesi’nde bugün artık yetersiz hale gelen binanın yerine Bursa’ya yeni bir hastane kazandırılıyor.
Ankara Yolu’nda, Büyükşehir Belediyesi’nin tam karşısında inşaatı son aşamaya gelen bina yıl sonunda 40. Yılında Yeni Hayat sloganıyla sağlık hizmeti vermeye başlayacak.
Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ahmet Özkul, yeni projeyi omuzlayan oğlu Başhekim Dr. Fatih Özkul ve kızı Koordinatör Betil Kabalar’la birlikte Olay’a ziyaretlerinde, 150 yataklı, 7 ameliyathaneli hastanede yeraltında 3 kat da otopark olacağını söyledi.
Hayat Hastanesi ayrıca Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’ndan Beşevler’e girişte gündüz hizmet verecek tıp merkezi açtı.

27

Mar 2017
16:04

Yorum kapalı.%d blogcu bunu beğendi: