Havada dehşet… CHP Bursa Milletvekili Karabıyık’ın da içinde olduğu İzmir uçağına yıldırım düştü, yolcular bomba sandı

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI PROF. DR. LALE KARABIYIK

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI PROF. DR. LALE KARABIYIK

Bugünü saymazsak, referanduma 36 gün kaldı. Dolayısıyla evet cephesinde de hayır cephesinde de tempo iyiden iyiye arttı.
Taraflar, arzuladıkları yönde sonuç çıkması için artık var güçleriyle sahadalar. Öyle olunca, siyasetçilerin trafiği artıyor, yolculuklar sıklaşıyor.
Öyle ki…
Günde birkaç il ziyaret etmek durumunda kalanlar sabah kalktıklarında önce nerede olduklarını anlamaya çalıştıklarını anlatıyorlar.
Kısacası…
Herkesin çok yoğun olduğu bu dönem yolculuk trafiği artanlardan biri de CHP Bursa Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Lale Karabıyık.
Özellikle…
Son bir haftanın programına bakıldığında Lale Hoca’nın sabah bir ilde, akşam başka bir ilde olduğu görülüyor.
Böylesine seyahat programı oluşmasında, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na eşlik ettiği programlar kadar, Genel Merkez’in verdiği görevler de etkili.
Yanı sıra…
16 Nisan’da hayır oyu için çalışan gönüllü gruplarının koordinasyonu da bu referandumda Karabıyık’ın sorumluluğunda.
İşte…
Sürekli hareket halinde olan Prof. Dr. Lale Karabıyık’ın havada büyük bir tehlike atlattığını Güler Buğday’ın paylaşımından öğrendik.
Aradığımızda da…
Havadaki dehşetin etkisini halen yaşıyordu:
“İzmir Balçova’da konuşmam vardı. İstanbul’dan kalkan saat 11.00 uçağına bindim. Fakat havada uçağımıza yıldırım düştü. Büyük bir patlama oldu ve biz uçakta bomba patladığını sandık.”
Aynı anda…
İstanbul’dan kalkıp Adana’ya giden uçağa da yıldırım düştüğünü, o uçağın İstanbul’a geri dönmesine karşın kendilerinin içinde olduğu uçağın devam edip İzmir’e indiğini ekledi.
Ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte Ankara’ya dönmüşler. Akşamki saatlerinde konuştuğumuzda, yeniden İstanbul yolundaydı.
Havadaki dehşet anını anlatırken şunu söyledi:
“Şimşek parıltısı falan görmedik. Patlamayla tüm uçak çığlık çığlığa oldu. Çok korkunç bir ortamdı. İnsan doğal olarak etkileniyor. Gelin görün ki, indikten 1 saat sonra kürsüye çıkmak durumundaydım.”

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

11

03 2017

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: