Referandumda ‘hayır’ için çalışan CHP ağırlığını Osmangazi ve Yıldırım’ın merkez mahallelerine verdi

CHP İL BAŞKANI ŞADİ ÖZDEMİR

CHP İL BAŞKANI ŞADİ ÖZDEMİR

Önümüzde… 12 Eylül 2010 referandumunun merkez sonuçları var. Tabloda, Seçim Kurulu’nun Osmangazi İlçesi’ni 4 bölge halinde planladığı görülüyor.
Tabloya göre…
Osmangazi’deki 1. Bölge’den yüzde 52 hayır, yüzde 48 evet oyu çıkmış.
Bu bölgeyi…
Eski kent merkezi olarak da adlandırılabilecek Sakarya, Kiremitçi, Doğanbey, Hacıilyas, Ahmetpaşa, Hocahasan, Altıparmak, Muradiye, Hamzabey, Kükürtlü, Çekirge gibi merkez mahalleler oluşturuyor.
Diğer 3 bölgede açık ara evet oyları görülüyor.
Yanı sıra…
Yine Seçim Kurulu tarafından 3 bölge planlanan Yıldırım’daki hiçbir bölgede hayır oyları önde değil, bölgelerin tamamı evet demiş.
Buna karşın…
Osmangazi 1. Bölge’yle eşdeğer kabul edilebilecek Setbaşı, Namazgah, İpekçilik, Teleferik, Yenimahalle, Mollaarap, Yeşil, Şible, Karamazak, Emirsultan gibi kentte daha uzun süredir yaşayanların oturdukları merkez mahallelerin oluşturduğu Yıldırım 1. Bölge karşımıza hayır oylarının evet oylarına en çok yaklaştığı bölge olarak çıkıyor.
Çünkü…
Bu bölgede evet oyları yüzde 55, hayır oyları ise yüzde 45 çıkmış.
Ne var ki…
Ankara Yolu’nun altında kalan ve ilçenin doğusunda Değirmenönü’ne kadar uzanan, çoğu yeni mahallelerin oluşturduğu 3. Bölge’de evet oyları yüzde 78’e ulaşmış, hayır oyları yüzde 22’de kalmış.
İşte…
Bu tablodaki Osmangazi ve Yıldırım’ın merkez mahalleleri şu an CHP Bursa İl Başkanı Şadi Özdemir’in öncelikli hedefi.
Geçenlerde sohbet ederken şunu söyledi:
“Osmangazi’de eski kent merkezini oluşturan Atatürk Caddesi ile Uluyol arasındaki merkez mahallelerde çalışmamızı arttırdık. Yıldırım’ın merkez mahallelerine de aynı şekilde ağırlık veriyoruz.”
Şunu vurguladı:
“Milletvekillerimizi ve eski milletvekillerimizi ağırlıklı olarak Osmangazi ve Yıldırım’da görevlendiriyoruz. Özellikle merkez mahalleler hedefimiz.”

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

17

03 2017

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: