Sıkışmaya başlayan Ata Bulvarı’na erken müdahale: Sinyalizasyonlu 2 kavşağa yeni proje

ATA BULVARI KAVŞAKLARI

ATA BULVARI KAVŞAKLARI

Son zamanlarda… Kent içi trafiğin sıkıştığı noktalar arasına Ata Bulvarı da girdi. Mudanya Yolu ile İzmir Yolu’nu birbirine bağlayan ve Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’na paralel olan yol artık yoğunluktan tıkanan yollar arasında.
Yoldaki trafiği önce Mudanya Yolu’ndan Ata Bulvarı’na giren araçları önce sola dönüp Fethiye ve Ataevler’e gidecek araçlar için yapılan sinyalizasyon durduruyor.
Organize Sanayi Bölgesi içindeki Sarı Cadde’den gelip İzmir ya da Mudanya yollarına gitmek isteyen, aralarında TIR’ların olduğu araçlar da bu kavşağı kullanıyor. Kavşaktaki sinyalizasyon üç yönlü çalıştığı için de süre uzuyor.
İşte…
Mudanya Yolu’ndan gelip sola Fethiye yönüne dönecek araçlar için sol tarafa cep yapılacak. Böylece, Fethiye’ye dönecek araçlar ana yoldaki araçların önünü kesmeyecek.
Daha ilerdeyse…
Işıktepe ve Ataevler bağlantılarının sağlandığı bir kavşak var. Özellikle Ataevler’e giren ve buradan çıkan araçlar kavşakta sıkışıklığa yol açıyorlar.
O kavşağa da sola Ataevler’e dönüşü kolaylaştıracak cep yapılırken, ilk kavşaktaki OSB yükünü azaltacak bir müdahale daha gelecek.
Bu da…
OSB içindeki Kırmızı Cadde’nin kavşağa bağlanmasıyla sağlanacak. Böylece sanayi araçlarının Işıktepe’ye girmeleri engellenirken, ilk kavşağın yükü paylaşılacak.

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

16

03 2017

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: