Vatandaştan gelen yoğun davet üzerine Bursa’ya geliyor… Cumhurbaşkanı Erdoğan 5 Nisan’da Atatürk Stadyumu Meydanı’nda

ATATÜRK STADYUMU MEYDANI
ATATÜRK STADYUMU MEYDANI

Açıklanan ilk programa göre 26 Şubat günü Bursa’ya gelecek, toplu açılışlar için düzenlenen törende Bursalılarla buluşacaktı.
Fakat…
Aynı gece, programın ileri bir tarihe ertelendiği duyuruldu. Ardından da, 5 Mart Cumartesi günü bu sütunlarda şu gelişmeyi paylaştık:
Gözler yine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çevrildi. Referandum kampanyasında evet cephesinin kozu olan Erdoğan acaba ne zaman gelecek?
Soruya cevap ararken, Ankara’dan konuştuğumuz kulağı delik bir dost şunu söyledi:
“Cumhurbaşkanı’nın programında şu ana kadar kesinleşen iller arasında Bursa yer almıyor. Fakat programda boş günler var, o boş günlerden biri Bursa programı olabilir.”
İşte…
Beklenen o gelişme gerçekleşti. Ankara’daki kulağı delik dostumuzdan dün şunu öğrendik:
“Cumhurbaşkanı’na Bursa’daki vatandaşlardan yoğun davet geliyor. Kendileri de bunun üzerine boş günlerinden birini Bursa’ya ayırdı.”
Tarih de verdi:
5 Nisan 2017 Çarşamba.
Gerçi…
Resmen açıklanmadığı için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 5 Nisan günü saat kaçta Bursalılarla buluşacağı henüz belli değil, fakat öğleden sonra olması öngörülüyor.
Buna karşın…
Bursa açısından sürpriz sayılabilecek bir gelişme de, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın toplu açılışlar yapıp vatandaşla buluşacağı tören/miting yeriyle ilgili.
Çünkü…
Bu buluşmanın da, bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önerisiyle yaşama geçirilen Atatürk Stadyumu Meydanı’nda gerçekleşeceği kulağımıza geldi.
Nitekim…
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin kente gerçek anlamda meydan kazandırmak üzere projelendirdiği Atatürk Stadyumu Meydanı önünden dün geçenler, buradaki çalışmaların hızlandırıldığını gördüler.