Yenişehir Havaalanı’nda bahar havası… THY ve Anadolu Jet’in kararları heyecan veren ve umut verdi!

YENİŞEHİR HAVAALANIÖnce… Bursa için çok önemli bir gerçeğin altını çizmek gerekiyor: Yenişehir Havaalanı bu kentin hava uçuşlarındaki en önemli kozu, müthiş bir yatırım.
Fakat…
Hak ettiği uçuş organizasyonları bir türlü sağlanamıyor. Bursa’yı havadan Anadolu kentlerine ve dış dünyaya açacak uçuşlar yeterli sayıya ulaşmıyor.
Başlayan uçuşlar da, ilgi görmelerine karşın iptal ediliyor.
Bugüne kadar…
Yenişehir Havalanı’na bu duyarsızlıkta İstanbul’a yakınlık mazeret olarak gösteriliyordu. Biraz da Sabiha Gökçen Havaalanı’nı canlandırma politikası nedeniyle Yenişehir’e sırt çevrildi.
Ne var ki…
İstanbul’un hava trafiği artık SOS veriyor. Hem Atatürk Havalimanı’nda, hem Sabiha Gökçen’de uçakların iniş ve kalkışlarında sorun yaşanıyor. Gelen uçaklar iniş izni alabilmek için havaalanı üstünde saatlerce tur atıyorlar.
Yapımı devam eden Avrupa’nın en büyük hava limanı uzak bir noktada olduğu için, İstanbul’a gelecek yolcular için ulaşım sorununa neden olacak.
İşte…
Böyle bir ortamda, Yenişehir Havaalanı’nın canlanmasını sağlayacak iki önemli gelişme yaşanıyor.
Birincisi…
Türk Hava Yolları 2008 yılında kapattığı Bursa Ofisi’ni yeniden açma kararı aldı. Bu amaçla, Çekirge Caddesi üzerindeki Beşikçiler’de Durusoy Apartmanı’nda kiralanan yerin düzenlenmesine başlandı.
İkincisi…
THY’nin alt kuruluşu olarak uçuş hizmeti veren Anadolu Jet aldığı bir kararla Yenişehir’i üçüncü hub noktası yapmaya hazırlanıyor.
Yani…
Anadolu Jet, halen uçuş merkezi olarak kullandığı Ankara Esenboğa ve İstanbul Sabiha Gökçen havaalanlarının yanı sıra Yenişehir’i de üçüncü uçuş merkezi yapma kararı aldı.
Buna göre…
Uçaklar geldiklerinde, uçuş ekipleriyle birlikte Bursa’da geceleyecekler, yeni uçuşlara da Yenişehir’den çıkacaklar.
Bu iki karar…
Yenişehir’deki havaalanı trafiğinin artması ve uçuşların canlanması adına çok önemli.

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

06

03 2017

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: