Bursa turizmi için önemli fırsat doğdu… Japon Seyahat Acenteleri Birliği en güzel 30 kasaba listesi için Gölyazı’yı keşfetti!

GÖLYAZI

GÖLYAZI

Listeyi… Kısa adı JATA olan Japon Seyahat Acenteleri Birliği hazırladı. Daha çok kültür turizmi amaçlı seyahat eden Japon turistler için hazırlanan öneri liste Avrupa’nın En Güzel 30 Kasabası başlığı taşıyor.
Listede…
İtalya, Almanya ve Fransa’dan 2’şer kasaba fotoğraflarıyla tanıtılıyor. Türkiye, İrlanda, Arnavutluk, Galler, Avusturya, Hollanda, Güney Kıbrıs, Hırvatistan, İsviçre, İsveç, İspanya, Slovenya, Slovakya, Çek Cumhuriyeti, Norveç, Macaristan, Bulgaristan, Finlandiya, Belçika, Polonya, Portekiz, Makedonya, Karadağ ve Romanya’dan da 1’er kasaba yer alıyor.
İşte…
JATA tarafından Avrupa’ya gidecek Japon turistlere görülebilecek yerler önerisi olarak üzere hazırlanan Avrupa’nın En Güzel 30 Kasabası listesine Türkiye’den giren tek yer hiç de yabancı değil.
Çünkü…
Listedeki o yer Gölyazı olarak yer alıyor.
Hatta…
Gölyazı’nın güneş batarken çekilmiş etkileyici fotoğrafının yanında, tanıtılan diğer yerlerdeki gibi küçük bir bilgi notu da yer alıyor.
O notta şunlar yazıyor:
Tarihi Roma dönemine kadar uzanan Gölyazı, Bursa’da yer alıyor. Gölyazı, Bursa-İzmir karayolunda Uluabat Gölü (Apollont Gölü) kıyısında küçük bir yarımada olarak kurulmuş durumda.
Tarihi, Roma dönemine kadar uzanıyor. Roma döneminden kalanları, evlerin temel taşlarında görmek mümkün. Tarihi ve coğrafi orijinal özellikler taşıyor. Apollon Krallığı’nın merkezi olarak biliniyor.
En çok seyahat eden ve kültür turizmine en meraklı turist grubunu oluşturan Japonlar için Japonya Seyahat Acenteleri Birliği tarafından hazırlanan en güzel yerler listesinde Türkiye’den yalnızca Gölyazı’nın yer alması elbette çok güzel bir haber oldu.
Haber…
Hürriyet gazetesi internet sitesinde akıp geçti, ama ayağımıza kadar gelen fırsatı çok iyi değerlendirmek gerekiyor.
Çünkü…
Hem Gölyazı’yı dünyaya tanıtma fırsatı yakaladık, hem de turizm için yeni bir potansiyel ortaya çıktı.

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

14

04 2017

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: