Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın meydan performansını izlemek siyaseten keyif, ama meydana ulaşmak da, ulaşıp girebilmek de eziyet

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN ATATÜRK STADYUMU MEYDANI REFERANDUM MİTİNGİEn baştan söyleyelim… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı meydanda izlemek siyaseten keyif. Buna karşın, Cumhurbaşkanlığı korumalarının abartılı uygulamaları nedeniyle meydana ulaşabilmek tam bir eziyet.
O bakımdan…
Bursa’nın yeni meydanı olan Atatürk Stadyumu Meydanı’na her türlü engeli aşıp ulaşabilmeyi başaranları da ayrıca kutlamak gerekir. Çünkü meydana ulaşabilmek de, gelip girebilmek de maceralı bir süreç gerektiriyor.
Güvenlik önlemine elbette kimsenin söyleyeceği bir şey yok, ama güvenlik adına bu kadar hoyrat ve zorlaştırıcı davranmaya da kimsenin hakkı yok.
Böyle bir ortamda…
Atatürk Stadyumu Meydanı’nda ilk mitingi yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hem kalabalık, hem coşkulu bir topluluk önüne çıktı.
Gerçi…
Bu sayfalarda tribünlerde oturarak miting izlenebileceğini yazdık, fakat Cumhurbaşkanlığı korumaları oraya da el atıp tribünleri bariyerle kapatmışlar. Meydanın çim saha bölümü tamamen dolduktan sonra, Muradiye tarafındaki eski kale arkası tribünleri de doldu. İnsanlar perdelerin ardından miting izlediler.
Kısacası…
Bursa’nın en kalabalık mitingleri arasında yer alacak bir miting oldu. Bize göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da kampanyanın en keyifli mitingini yaptı.
Vatandaşı meydanda bekletmemek için Valilik ziyaretini miting sonrasına bırakırken millete saygısını gösterdi. Saat 16.00 olarak duyurulan mitingde saat 16.16’da platforma çıktı, 16.19’da konuşmaya başladı, 17.53’te de bitirdi.
Toplam 54 dakikalık konuşmasında her konuya değindi. Suriye’de yaşanan kimyasal saldırıya dikkat çekip “Ey katil Esed, bunların ahından nasıl kurtulacaksın?” diye sordu.
Anayasa değişikliğiyle ilgili CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu siyaseti bilmemekle eleştirdi, kendisinin 40 yıldır siyasette ve gençliğinden beri yollarda olduğunu söyledi.
Ayrıca…
Kılıçdaroğlu eleştirilerine Deniz Baykal’ı da kattı:
“Bu işi biliyor sanıyordum, ama son zamanlarda onun da kayışlar eskidi.”
Sert ifadelerle Pensilvanya yanında Avrupa Birliği’ne seslendi:
“Bizim artık onların kriterlerine ihtiyacımız yok. Bizim artık Ankara kriterlerimiz var.”
Sonra da topluluğa dönüp “Siz ne güzel milletsiniz” dedi.
Keyifli olduğu gözlenen mitingde Bursa’dan moral buldu, kente yapılacaklarla ilgili umut verdi ve meydandan evet sözü alıp ayrıldı.

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

07

04 2017

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: