2007’de seçtirmeyeceğini söylediği Gül’ün yeni dönemde CHP adayı olabileceğini söyleyen Baykal gündemi belirledi

DENİZ BAYKAL VE KEMAL KILIÇDAROĞLUBu sayfalarda da aktardık… Hafta sonu yapılan il başkanları toplantısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2018 Ocak’taki kurultay sürecini 2017 içinde tamamlamak istediğini söyledi. Bu da, mevcut delegelerle olağanüstü kurultay toplanmazsa, ilçe ve il kongrelerinin de öne çekilmesi anlamını taşıyor.
Bu adım konuşulurken gündeme CHP’nin eski genel başkanlarından Deniz Baykal damgasını vurdu.
CNN Türk’te katıldığı programda Ahmet Hakan’ın sorularını cevaplandırırken Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığını açıklamasını isteyip “aday olursa arkasında dururuz”  diyen Baykal hemen ardından “Abdullah Gül de değerlendirilebilir” şeklindeki sözleriyle kafaları ve gündemi karıştırdı.
Çünkü…
2007’de CHP Genel Başkanı olarak Gül’ü cumhurbaşkanı seçtirmemek için mücadele veren Baykal’ın bugün referandumdaki yüzde 49 oyları sabitlemek adına Gül’ü birleştirici aday görmesi başka bir tartışmaya yol açacak.
Yanı sıra…
Baykal’ın özenle seçilmiş, ama farklı yorumlara açık ifadelerle “Kılıçdaroğlu’ndan partiyi ya da adaylığı kendisine bırakmasını” isteyip istemediği tartışması bir anda başladı.
Bunun üzerine…
Kılıçdaroğlu’nun önceki gün “Parti içi mücadeleye imkan vermeyeceğim, gerekirse kapının önüne koyacağım” çıkışı, dün MYK’da Fikri Sağlar için disiplin sürecinin başlatılması kararı alınması da konuyu bambaşka bir noktaya getirdi.
Görünen o ki, CHP’nin kazanı kaynamaya başladı.

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

04

05 2017

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: