AK Parti yeni dönem için yola çıktı… Erdoğan’ın gençleşme mesajı verdiği kurultaya Bursa’dan 52 otobüsle çıkarma!

Başta iktidar partileri olmak üzere siyasi parti kongrelerinin kendi iç işleri olarak algılandığı dönem bitiyor. Bugünden itibaren, iktidar partisi kurultayından çıkacak sonuç, devlet yönetimi açısından da önem taşır hale geliyor.
Çünkü…
16 Nisan referandumuyla başlayan yeni dönemde siyaset yönetimi adına en önemli adım bugün AK Parti Olağanüstü Kurultayı’nda atılıyor.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kurucusu olduğu AK Parti Genel Başkanlığı’na yeniden seçileceği kurultay her şeyden önce bu yönüyle önemli.
Yani…
Gelecekte Türkiye’nin demokrasi tarihi ile ilgili araştırmalarda, AK Parti kurultayından “sistem değiştiren kongre” olarak söz edilecek.
O bakımdan…
Bir yanıyla “demokrasi tarihi” için kilometre taşının başlangıcı özelliği taşıyan kurultaya AK Parti büyük önem veriyor.
Nitekim…
AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun kurultay hazırlıklarını bizzat yönetirken, geçmişte 1 gün önceden Ankara’ya giden il başkanlarının aksine bu gece kafileyle birlikte yola çıkıp otobüs yolculuğu yapıyor.
Programa göre…
AK Parti’nin 40 delegesiyle birlikte, Bursa teşkilatları için 52 otobüslük konvoy hazırlandı. Gece yarısından sonra ilçeler kendi merkezleri önünden yola çıkarken, İl ve Osmangazi teşkilatlarını taşıyacak otobüsler Doğanbey Otoparkı’ndan hareket ettiler.
İl Başkanı Torun da Doğanbey’den hareket eden otobüslerden birinde yer alıyor.
Bursa konvoyu yolda bir araya gelecek ve Ankara’ya da toplu giriş yapılacak.
Ancak…
Türkiye’nin her yerinden gelecek teşkilatların tamamının Ankara Arena’ya girebilmeleri mümkün değil. Bu nedenle de, salon dışındaki kalabalığın kurultayı izleyebilmesi için AK Parti Genel Merkezi salon çevresindeki alanın dev ekranlarla donatılması dahil hazırlıklar yaptı.
Beklentilerin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasına göre planlandığı kurultaydan çıkacak mesajlar ise siyasetin tümü için geçerli olacak.
Hatta…
AK Parti’nin önümüzdeki süreçte izleyeceği yol haritası ve teşkilatların nasıl etkileneceği de konuşmadaki mesajlarla belli olacak. Parti yönetimine ilişkin ilk işaret de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gençleri kabulünde yaptığı konuşmada “gençleşme” mesajıyla geldi.