Balkanlar’dan Kafkaslar’a Bursa’nın yardımı yetişiyor… Batum Çarşısı’nda her akşam Büyükşehir iftar veriyor

BATUM ORTA CAMİ

BATUM ORTA CAMİ

Önceki yıl Yunanistan’da Batı Trakya’nın Gümülcine kentinde, geçen yıl Makedonya’nun başkenti Üsküp’te Kadir Gecesi düzenlenen iftarlara ve oralardan Kadir Gecesi yapılan mevlid yayınlarına tanık olmuştuk.
Bu yıl da…
Bursa merkez ve 17 ilçenin tamamındaki programlar yanında, planlanan özel bir iftar etkinliğini “Nerede ecdat yadigarı, evladı fatihan varsa oradayız” diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe açıkladı:
“Batum Çarşısı’nın ortasında Orta Cami’nin karşısındaki 3 lokantayla anlaştık. Ramazanda her akşam bizim adımıza iftar verecekler, parasını da sponsorlar karşılayacak.”
Bu etkinliği…
Türkiye’nin Batum Konsolosluğu ile bitlikte yaptıklarını vurgulayan Altepe, ramazan boyunca Batum’da Bursa rüzgârları eseceğini, finalinse yine Kadir Gecesi mevlitle yapılacağını söyledi.
Ardından…
“Türkiye huzurlu ve güçlü olduğu zaman, Türkiye’nin keyfi yerinde olduğu zaman tüm coğrafyalar mutlu” dedi ve şunu da ekledi:
“Prizren’de top atma eksiği var, biz tamamlıyoruz. Bosna’da, Kırcaali’de ya da başka yerlerde ne eksik varsa yine biz tamamlıyoruz. Bunlar bizim için küçük, ama onlar için çok büyük adımlar.”

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

30

05 2017

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: