Devlet kuran sultanlardan devlet kurtaran şehide pedalla yolculuk… Tophane’den Halisdemir’e bisikletle gidecek

YASİN KARADAVUT VE ŞEHİDİNE PEDALLA PROJESİ

YASİN KARADAVUT VE ŞEHİDİNE PEDALLA PROJESİ

Yasin Karadavut yıllarını bisiklet sporuna vermiş bir öğretmen. Yaşamı pedallarken, Yozgatlılar Derneği Genel Sekreteri olarak da görev yapıyor.
Ziyarete de…
Bursa Yozgatlılar Derneği Başkanı Ahmet Aslan ile birlikte geldi. Konu vatan ve millet olduğunda Yasin Öğretmen’in bakışı da değişiyor.
Nitekim…
Önce ülkenin kırılma noktası 15 Temmuz’u anımsattı:
“15 Temmuz Türk milleti için gerçek bir kırılma noktası. Milli irade o gün milleti bütünleştirdi. İşte bu heyecanı unutturmamak gerekiyor.”
Ardından da…
15 Temmuz’u unutturmamayı hedefleyen projesini anlattı:
“Yaşadığım şehir Bursa’da Osmanlı’nın kurucuları var. 15 Temmuz’un sembolü olan şehidimiz Ömer Halisdemir’in kabri Niğde’de. Sultanlardan şehidimize bisikletle gidiyorum.”
Projesine…
“Şehidine Pedalla” adını vermiş, yol programını da yapmış:
“1 Temmuz günü önce Emirsultan türbesinde dua edip, Tophane’de Osman Gazi ve Orhan Gazi’yi ziyaret edeceğim. Sonra da Saltanat Kapı’dan pedal çevirmeye başlayacağım.”
Programa göre…
1 Temmuz’da Saltanat Kapı’dan start aldıktan sonra Domaniç’te Hayma Ana’nın, Söğüt’te Ertuğrul Gazi’nin, Bilecik’te Şeyh Edebali’nin türbelerine uğrayacak.
Ankara’da Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ile Gazi Meclis’i ziyaret edip Aksaray üzerinden Niğde’ye ulaşacak.
Yasin Karadavut, 15 günlük bisiklet yolculuğu ardından 15 Temmuz Cumartesi günü Niğde’de Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in mezarı başında olmayı hedefliyor.

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

31

05 2017

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: