Referandum analiz kitabı hazırlayan AK Parti’nin başarı karnesindeki ilk 100’de Bursa’dan ilçe yok!

AK PARTİ REFERANDUM SONUÇLARI ANALİZ KİTABIKitabı… AK Parti Genel Merkezi Seçim İşleri Başkanlığı hazırladı, Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı olarak Ahmet Sorgun önsözünü yazdı.
Biz de…
Daha hiçbir yere dağıtılmadan bu sayfalarda bir bölümünü paylaştık. O bölümlerde, evet oylarının yüzde 50 ve üstünde çıktığı 48 il arasında Bursa’nın 43. sırada bulunduğu, 30 büyükşehir arasında yüzde 50 ve üstü evet oyu çıkan 13 il sıralamasında da Bursa’nın 13. sırada yer aldığı görülüyor.
Bir de…
Büyükşehir ayrımı yapmadan, 81 il üzerinden hazırlanan tablo var. İlk 5 sırayı Bayburt, Rize, Aksaray, Gümüşhane, Erzurum’un aldığı tabloda evet oyu fazla çıkan 48 il arasında Bursa 45. sırada bulunuyor.
Kitapta…
AK Parti Genel Merkezi değerlendirmesinde en başarılı 100 ilçe listesi de var.
957 ilçe arasında ilk sırayı yüzde 96.83 evet oyuyla Şanlıurfa’nın Harran ilçesi alıyor. Adıyaman’ın Sincik ilçesi ikinci, Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesi üçüncü, Adıyaman’ın Samsat ilçesi dördüncü, Elazığ’ın Palu ilçesi de beşinci sırada.
Fakat…
En başarılı ilçeler listesi ilk 100’üne, ilk kez Bursa’dan bir ilçe girememiş. Buna karşın, referandumdaki evet oyları değerlendirmesinde, en son 100 ilçe arasında da Bursa’dan bir ilçe yok.

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

11

05 2017

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: