Referandum sonrası iç sorunlara boğulan CHP sonuçlara ilişkin analiz çalıştayını Bursa’da yapıyor, Kılıçdaroğlu da geliyor

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU

Bu sayfalarda referandum sonrası sürecine ilişkin değerlendirme yaparken, meydanlardaki ateşin henüz sönmediğini yazdık.
Hatta…
CHP Genel Merkezi’ne yönelik küçük bir imada bile bulunduk:
Yerelde referandum konuşmacıları ile değerlendirme toplantıları yapılıyor, 16 Nisan’da hayır bloğu oluşturan partilerle görüşülüyor, ama CHP Genel Merkezi olağanüstü mü yoksa olağan kurultay mı toplanacağı tartışması arasına disiplin sıkıştırdığı için henüz genel bir analiz ortaya konamadı.
Derken…
Zaman zaman görüşlerine başvurduğumuz, CHP Genel Merkezi ile ilgili kulis bilgilerini yakından izlediğini bildiğimiz dostumuz aradı:
“CHP Bursa İl örgütünün referandum değerlendirme toplantıları yaptığını, ama Genel Merkez’in kavgalardan fırsat bulamadığını yazmışsın.”
Ardından…
“Genel Merkez sana nazire yapacak anlaşılan” diye espriyle takıldı ve şunu söyledi:
“CHP Genel Merkezi referandum analiz-değerlendirme çalıştayını Bursa’da organize etme kararı aldı, haberin olsun.”
Yani…
“Yani durum şu: CHP Genel Merkezi, referandumun ayrıntılı analizini yapıp sonuçları değerlendirmek için 15 kadar akademisyene çalıştay daveti yaptı. Üstelik, Genel Merkez’in çalıştayı hafta sonu Bursa’da olacak.”
Söylediğine göre…
15 kadar akademisyenin yanı sıra, CHP Genel Başkan Yardımcıları da çalıştay için hafta sonu Bursa’ya gelecekler ve yaklaşık 20-25 kişilik, yani dar kapsamlı bir toplantı olacak.
Dahası…
Cumartesi başlayacak çalıştayın ikinci gün çalışmaları olan pazar günü analiz-değerlendirme finaline CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katılacak.
Tüyoyu alınca…
CHP Genel Merkezi’nden tanıdıkları arayıp sorduk. Gerçi, doğrulatamadık ama “yok” da demediler. “Böyle bir olasılık var, olabilir” karşılığını aldık.
Yine…
Aynı kaynaklar, Kılıçdaroğlu’nun hafta sonu programının revize edildiğini, taslak programda “cumartesi akşamı Bursa” şeklinde not yer aldığını, ancak ayrıntı olmadığını söylediler.

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

11

05 2017

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: