Rusya Devlet Başkanı Putin’in Cavit Çağlar’a verdiği ödülle Rusya pazarında iş yapan Türk şirketleri de moral buldu

ATİLLA PARLAMIŞ

ATİLLA PARLAMIŞ

Bir dönem Bursa’nın en aktif isimleri arasındaydı. Rahmetli Doğan Ersöz başkanlığındaki,  Busiad’ı kurup büyüten yönetimin genel sekreteri olduğu yıllarda sosyal yaşamda da öncüydü.
Atilla Parlamış koşturmacayla geçen yoğun günlerin ardından fabrikasını evlatlarına teslim etti, ama işinden vazgeçmedi. Kent ve ülke gündemini kendi penceresinden izleyip, düşüncelerini dostlarıyla paylaşmayı da sürdürüyor.
Yine öyle yaptı…
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, uçak kriziyle gerilen Rusya ve Türkiye ilişkilerinin yeniden kurulmasına yaptığı katkı nedeniyle Devlet eski Bakanı Cavit Çağlar’a Dostluk Nişanı verme kararı için şunu söyledi:
“Ben yıllardır Rusya ile iş yapıyorum. Oraya malımız gidiyor. O bakımdan Rusya’daki bürokrasiyi de genel anlayışı iyi bilirim.”
Ardından…
“Hiçbir ülkeyi küçümsemek için söylemiyorum, ama bu Dostluk Ödülü Afrika ya da kimi Asya ülkelerinden gelseydi belki tartışılırdı, fakat Ruslar bu konularda çok titizdirler” dedi ve ekledi:
“Rusya’nın birine ödül verme kararı alması hiç de kolay bir iş değil. Hele Putin’in bunu bizzat yapması görülmüş şey değil. Detaylara çok önem verirler ve akla hayale gelmedik şekilde incelerler.”
Şöyle devam etti:
“Rusya ile iş yapan, Rusların düşüncesini bilen biri olarak söylüyorum, bu ödülün anlamı da, değeri de çok büyük. Hele bu ödülü sevdiğim, değer verdiğim Cavit Çağlar Bey’in alması da beni çok etkiledi.”
Haberleri izlerken etkilendiğini ifade eden Parlamış duygularını dile getirdi:
“Cavit Bey’i arayıp kutladım. Bunca sıkıntı arasında susamışlığımızı giderdi. Fakat ödülün yalnızca haberlerde kalmaması gerekiyor.”
Şunu vurguladı:
“Üstelik Putin bu ödülü durup dururken vermiyor. Rusya ve Türkiye arasındaki dostluk ilişkisinin kurulmasına aracılık ettiği için veriyor.”
Düşüncesi şu:
“Burada bizlere de görev düşüyor. Ödülün anlamını yaşatmamız gerekiyor. O nedenle, Bursa’da bir caddeye Cavit Çağlar adının verilmesini değerli belediye başkanlarımıza önereceğim.”
Gönlünden geçense şu:
“İdris El Sunusi Caddesi’nin olduğu bir kentte yaşıyoruz. Çekirge Caddesi ya da bu derecede bir caddenin adı Cavit Çağlar Caddesi olmalı.”

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

31

05 2017

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: