Timsah Arena eksiğini tamamlıyor… “Timsahın kafası” bittiğinde çelik konstrüksiyonu böyle olacak!

TİMSAHIN KAFASI PLANITimsah Arena’yı 15 Aralık 2015 günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açtı. Diğer kentlerdekilerin aksine, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı üstlenilen Timsah Arena stadyum olarak görkemliydi.
Fakat…
Mimarisi timsah şeklinde olan stadyumun sembolü kabul edilen timsahın kafası ortaya çıkan kimi sorunlar nedeniyle açılışa yetişememişti. Sonrasında eksik kalan timsahın kafası tartışmalara konu oldu.
Sonrasında…
Tartışılan o eksiğin giderildiğini 11 Nisan günü bu sütunlardan duyurduk. Her gün önünden geçtiğimiz Timsah Arena’da adeta tığla oya örer gibi süren çalışmalar da ilgiyle izleniyor.
Üstelik…
Çelik konstrüksiyon montajı her geçen gün biraz daha şekilleniyor. Gerçi, parçaların montajı tek tek yapıldığından 2.5-3 aylık süre gerekiyor, ama gece de çalışma ortamı hazırlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe 2 ayda tamamlanmasını istiyor.
İşte…
O çalışma bittiğinde nasıl bir timsah kafası ortaya çıkacağını merak edenler için, konstrüksiyon montajının tamamlanmış halini gösteren plan da ortaya çıktı. Bursaspor ürünlerinin satılacağı dev Bursastore’un da yer alacağı bölümün planı bile insana heyecan veriyor.

Yazar hakkında

aey

Diğer yazıları

webhttp://www.ahmeteminyilmaz.com

03

05 2017

Yoruma kapalı%d blogcu bunu beğendi: