Başbakan Yıldırım’ın AK Parti milletvekillerine verdiği iftarda masalarda bu konuşuldu: Önce il kongreleri, sonra ilçeler!

SEDAT KIZILCIKLI

SEDAT KIZILCIKLI

Pazartesi akşamı Başbakan Binali Yıldırım’ın AK Parti milletvekillerine iftar daveti vardı. Ankara’daki ATO salonunda gerçekleşen iftara, ilk günden bugüne tüm AK Parti milletvekilleri davetliydi.
Yani…
22, 23, 24, 25 ve 26. dönem milletvekilleri geniş bir kadroyla yerlerini aldılar.
Katılanlardan biri de 22. ve 23. Dönem AK Parti Bursa Milletvekili olarak 2002-2011 yılları arasında parlamentoda bulunan Sedat Kızılcıklı’ydı.
Sohbet ederken…
Hem iftar salonundaki izlenimlerini, hem de Başbakan Yıldırım’ın konuşmasının ana maddelerini aktardı.
“Salonda milletvekillerinin konuştuğu asıl konu, kongrelerdi. Masaların büyük bölümünde bu defa il kongrelerinin ilçe kongrelerinden önce yapılacağı konuşuluyordu.”
Şunu vurguladı:
“Ankara’da konuşulanlara göre, önce il başkanları ve yönetimleri belirlenecek, onlara göre de ilçe başkanları ve teşkilatlar şekillendirilecek.”
Süreci de aktardı:
“Temmuz ayından başlamak üzere aralık ayı sonuna kadar hepsi bitmiş olacak. Yalnızca büyük kongre 2018 yılına kalacak.”
Yorumu şu:
“İl kongrelerinin bu defa önce yapılması bana göre de en doğru olanı. Yeni yapılanmanın teşkilattan başlaması fikri çok sıcak geldi. Böylece değişim kendiliğinden başlamış olacak.”
Ardından…
“Arkadaşlarla yaptığım görüşmelerden de aynı izlenimi edindim” dedi ve izlenimini aktardı:
“Yapılan olağanüstü kurultayda Cumhurbaşkanımızın yepyeni bir kadro kurmasını beklemiştik, kendisi de değişim mesajı vermişti. Oysa gerçek değişim kongrelerle başlayacak. İftardaki konuşmalardan bunu anladım.”
Şunu da ekledi:
“Ocak 2018’deki kurultayla AK Parti yepyeni bir yönetime kavuşacak. Üstelik bu kadro 2019’daki seçimin yönetimi olacak. Onun için çok önemli.”

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

09

06 2017

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: