Geçici yer için pazaryeri esnafı tercihini yaptı: Belediye binasının yanı olsun

BURSA PAZARCILAR DERNEĞİ BAŞKANI MEHMET ÇAKMAN VE AZİZ AKBAYIR

BURSA PAZARCILAR DERNEĞİ BAŞKANI MEHMET ÇAKMAN VE AZİZ AKBAYIR

Bu sütunlarda… Merkez pazaryerinin üstünün örtülmesi için hazırlanan projenin 560 gün sürecek çalışmaları sırasında pazarcı tezgahlarının geçici olarak tarihi belediye binasının altında Çiçek Izgara önündeki alanın düşünüldüğünü cuma günü aktarıp, AP İl Başkanı Ahmet Yıldırım’ın önerine yer verdik:
“Pazarcı tezgahları Haşim İşcan kenarındaki Doğanbey otobüs parkına kurulabilir. Alan geniş, önünde de metro ve belediye otobüsü var.”
Öneri üzerine…
Önce Tuzpazarı Derneği Başkanı Erol Çağlayan aradı. Ardından da Bursa Pazarcılar Derneği Başkanı ve Türkiye Pazarcılar Federasyonu Kurucu Genel Başkanı Mehmet Çakman ziyaretimize yönetim kurulu üyesi Aziz Akbayır ile birlikte geldi.
Net bir dille şunu söylediler:
“Sayın Ahmet Yıldırım’a teşekkür ederiz. Gerçekten de Doğanbey otoparkı geniş ve ulaşımı kolay. Ama biz çarşıdan uzaklaşmak istemiyoruz.”
Yani…
“Yani, belediyeyle yaptığımız toplantıda anlaştığımız gibi, tarihi belediye binasının hemen altında bulunan meydana tezgahlarımızı geçici olarak kurmak istiyoruz.”
Ardından…
“Tüketicinin de ayak alışkanlığı burası” deyip şunu eklediler:
“50’li yılların başında bir ara pazarcılar yine buraya taşınmış, hatta Orhan Camii çevresi kullanılmış. Gerekirse altgeçide kadar olan bu alan yine kullanılabilir.”

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

19

06 2017

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: