Kılıçdaroğlu Türkiye’nin alışık olmadığı eylemle Ankara’dan İstanbul’a yürüyor, ama yola çıkışında partisi güçlü destek gösteremedi

Kemal Kılıçdaroğlu’nun siyaset tarzını beğenirsiniz ya da beğenmezsiniz. Söylediklerine de katılır ya da katılmazsınız, düşüncelerini destekler ya da desteklemezsiniz.
Fakat şöyle bir gerçek var:
Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin alışık olmadığı bir eylemle ‘adalet’ arıyor.
Üstelik…
Burada CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu meslektaşımızın casusluk gerekçesiyle 25 yıl hapse mahkum olup tutuklanmasını da aşan bir durum var.
Meclis’te oturma eylemi yapan genel başkanlar gördük, ama bugüne kadar hiçbir siyasi partinin genel başkanı Ankara’dan İstanbul’a yürümemişti.
Hindistan’da Gandi’nin İngiliz yönetimi üzerinde baskıya yol açan ünlü yürüyüşü ile Kılıçdaroğlu yürüyüşü arasında karşılaştırma yapmak doğru değil.
Nitekim…
Siyasi iktidar etkilenmişe benzemiyor. Buna karşın bir genel başkanın yürüyüş eylemi ile demokratik tavır sergilemesini önemsemek gerekiyor.
Ne var ki…
Özellikle Ankara’dan yola çıkışta CHP’nin genel başkanının arkasında güçlü duramadığı izlenimi edindik. Kılıçdaroğlu’nun arkasında daha büyük kalabalık olmalıydı.
Gerçi…
Akşam alınan kararın sabah uygulanması nedeniyle acele söz konusu, ama yine de Ankara’daki CHP örgütleri güçlü görüntü veremedi.
O nedenle, partinin bu sınavı geçemediğini söylemek gerekiyor.

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

18

06 2017

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: