Kılıçdaroğlu’nun yürüyüşü parti örgütlerine hareket getirince CHP kongre takviminde revizyon yaptı

CHP KONGRE SÜRECİ GENELGESİGenelgede… CHP Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl ile Genel Sekreter Kamil Okyay Sındır’ın imzası var.
19 Haziran tarihini taşıyan, ancak il ve ilçe başkanlıklarına dün gönderilen CHP Genel Merkezi genelgesinde, kongre takviminde yapılan küçük düzenleme bilgisi yer alıyor.
Öncelikle…
Merkez Yönetim Kurulu’nun 03 Mayıs 2017 tarihli kararıyla olağan kongre takviminin uygulandığı anımsatılıp düzeltme için iki gerekçe ortaya konuyor:
Bir…
“Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde İl ve İlçe başkanlıklarımızın katılımıyla devam eden ‘Adalet Yürüyüşü’ ve yürüyüş sonrasında bu konu ile ilgili etkinliklerin devam edecek olması…”
İki…
“…Bazı örgütlerimizin bölgelerindeki hasat dönemlerinin de dikkate alınarak kongre takviminin yeniden düzenlenmesi talepleri.”
Bu doğrultuda Olağan Kongre Takvimi’nin yeniden düzenlendiği vurgulandı.
Buna göre…
22 Mayıs günü üyelik güncellenmesi işlemleriyle başlayan kongre takviminde 26 Haziran Pazartesi günü üye çizelgelerinin Genel Sekreterlik tarafından İl ve İlçe başkanlıklarına gönderilmesine başlanacak.
Ne var ki…
Bu tarih Ramazan Bayramı’nın ikinci gününe rastlıyor. O nedenle yanlışlık mı olduğu, yoksa bayramda çalışılacağı anlamına mı geldiği tartışılıyor.
Sonrasında…
İlçe başkanlıkları üye çizelgelerini 10 Temmuz saat 10.00’dan itibaren askıya çıkarıp 17 Temmuz saat 18.00’de indirecekler. 23 Temmuz Pazar günüyse üye çizelgelerine itirazın ilçe yönetimlerinde görüşülmesi var. İlçe yönetiminin kararına itirazın görüşüleceği son gün ise 30 Temmuz Pazar. İtirazların karara bağlanması da 06 Ağustos Pazar günü sona erecek.
Ardından…
26 Ağustos Cumartesi günü başlayacak delege seçimleri 24 Eylül Pazar günü sona erecek.
Sonra da…
30 Eylül Cumartesi ile 06 Kasım Pazartesi arasında ilçe kongreleri, 13 Kasım Pazartesi ile 24 Aralık Pazar günleri arasında da İl kongreleri yapılacak.
İl kongreleri bittiğinde, Parti Meclisi toplanıp olağan kurultay tarihini belirleyecek ve süreç de sona erecek.

Yazar hakkında

aey

Diğer yazıları

webhttp://www.ahmeteminyilmaz.com

23

06 2017

Yoruma kapalı%d blogcu bunu beğendi: