MHP’nin gözü sosyal medyada… Paylaşımlarında hakaret ettikleri gerekçesiyle biri yönetici 2 kişi MHP’den ihraç edildi

MHP İL BAŞKANI TEVFİK TOPÇU

MHP İL BAŞKANI TEVFİK TOPÇU

MHP 1.5 yıldır kendi içinde ciddi bir ayrışma yaşıyor. Olağanüstü kurultay istekleriyle başlayan süreçte, disiplin mekanizması da zaman zaman işliyor.
Bu kapsamda…
Kurultay toplanmasına liderlik edenlerden destekleyen eski il başkanlarına kadar haklarında ihraç kararı verilen partililer oldu.
Bir süredir…
MHP kulislerinde gözlenen sessizlik bazı ilçe kongrelerinde harekete dönüştü. Çünkü, Genel Merkez ve İl Başkanlığı’nın “tek adaylı olması” isteğine karşın bazı ilçe kongrelerinde atanmış başkan ve yöneticilerin karşısına aday çıktı.
Dahası…
İki adaylı kongreleri Gürsu dışında atanmışların dışındaki gruplar kazandı. Hatta, referandum öncesi iki adaylı bazı kongreleri kazanan bazı adaylar “Hayır oyu vereceklerini” kürsüden dile getirdiler.
İşte…
Bu süreci izleyici olarak geçiren MHP İl, kongre salonlarından sosyal medyaya taşınan parti içi tartışmaları da yakından takibe aldı.
Özellikle de…
Hem Genel Merkez yöneticilerine, hem yerelde İl ve İlçe yöneticilerine yönelik hakaret içeren sosyal medya paylaşımları üzerinde duruldu.
Sonuçta da…
Mustafakemalpaşa’da referandum öncesi yapılan kongrede seçilen yönetim kurulunda yer alan Erkan Özdemir ile Keles’ten parti üyesi İzzet Kaya hakkında sosyal medya yoluyla hakaretten ihraç kararı verildi.
Bu yönde…
Disiplin Kurulu gündeminde başka dosya olup olmadığını sorduğumuzda MHP İl Başkanı Tevfik Topçu cevap verirken önce şunu vurguladı:
“Eleştiriye itirazımız yok, eleştirmek herkesin hakkı. Fakat hakarete göz yumamayız.”
Sonra da şunu vurguladı:
“Sosyal medya hesaplarının yakından izlendiğini daha önce de açıklamıştık. Eğer hakaret içeren paylaşımlar olursa, aynı şekilde gereğini yaparız.”

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

07

06 2017

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: