Siyasetin yorgunluğu bayramlaşmaya yansıyınca motivasyon mesajları geldi: Her şey millet için

Şöyle bir baktığımızda, 2014 başından beri siyasetin hiç dinlenmediğini görüyoruz. Yerel seçim süreciyle başlayan harekette, 2015 yılında 2 genel seçim yaşandı.
Ardından…
2016 yazından itibaren darbe girişimi nedeniyle hem siyasi kadrolar, hem millet aylarca gecesini gündüzünü ayakta ve meydanlarda geçirdi.
Onu…
16 Nisan referandumu izledi. 2016 sonbaharından itibaren anayasa değişikliği görüşmeleri ve tartışmalarıyla başlayan sürecin finali olan seçim aşaması gerçekten yorucu bir tempoda geçti.
Şimdi…
Önümüzde tim siyasi partilerin kongre ve kurultay süreçleri var. Sonbahardan itibaren bu kez parti içi demokrasinin gereği olan sandıklar ortaya gelecek.
Yani…
Parti içi yarışlar başlayacak. Bunun sonucunda da partilerin teşkilatları ya da örgütleri yenilenecek.
Dolayısıyla…
Parti içi yarışlarla gerçekleşecek o yenilemeler doğrudan kamuoyunu ilgilendirmese bile siyaset kadroları için yeni bir çalışma temposu anlamına geliyor.
Sonra da…
2019’daki ilkbaharda yerel seçim ve sonbaharda cumhurbaşkanlığı ile milletvekili genel seçimleri için hazırlıklar başlayacak.
İşte…
Bu süreçler başlarken, son 15 yılın iktidar partisi olan AK Parti’nin yine öncü ve gündem belirleyici konumda olması bekleniyor.
Ne var ki…
AK Parti’nin Merinos Parkı’nda Gönül Dostları’nın görkemli ağaçları altındaki, bayramlaşma töreni teşkilatın yorgunluğunu gözler önüne serdi.
Buna…
Ramazan süresince AK Parti teşkilatlarının göz önünde olmayan ve evlere yönelik yoğun çalışma temposunun yorgunluğunu da eklemek gerekiyor.
Zaten…
Konuştuğumuz milletvekilleri, ilçe başkanları, belediye başkanları il ve ilçe yöneticileriyle mahalle temsilcileri de buna özellikle dikkat çektiler.
Kaldı ki…
Teşkilatın yorgunluğu kongre sürecine karşın görüntüye de yansıdı.
Gerçi…
Kuruluşundan beri takip ettiğimiz AK Parti bayramlaşmalarında bireysel yansımalar dışında coşkulu görüntüler hiç olmadı.
Genelde…
Toplantıyı izlemeyi ve dinlemeyi tercih edem topluluklar bayramlaşmalarda yer aldı, fakat dün sıcağın da etkisiyle olsa gerek katılım konusunda da ilgi azlığı yansıtan bir görüntü ortaya çıktı.
Onun için…
Kürsüdeki konuşmalarda teşkilatın motivasyonunu yükseltici özellikte “Her şey millet için” düsturu çerçevesinde mesajlar verildi.

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

27

06 2017

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: