AK Parti’nin gözü sosyal medyada: Milletvekillerine, belediye başkanları ve yöneticilere hakaret edenler disipline gidecek

AK PARTİ İL BAŞKANI CEMALETTİN TORUN

Aslında… Haber çok da sürpriz değil. Çünkü, uzunca süredir sosyal medya paylaşımları, mesajları ve yine sosyal medyada yapılan yorumlar nedeniyle AK Parti’de bir rahatsızlık ortaya çıktığı biliniyor.
İşte…
Pazartesi akşamı haftalık olağan il yönetim kurulu toplantısında, partililerin sosyal medya paylaşımları konusunun da görüşüldüğü kulağımıza geldi.
Üstelik…
O İl Yönetim Kurulu toplantısında, şikayet konusu paylaşımlar için sert bir karar alındığı ve takibine de hemen başlandığı bilgileri var.
Buna göre…
Sosyal medya paylaşımlarında, mesajlarında ve yorumlarında AK Parti milletvekillerine, belediye başkanlarına, partinin il ve ilçe yöneticilerine hakaret ettikleri belirlenenler ihraç istemiyle disipline verilecekler.
Kararı…
AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun’a sorduk.
Söze…
“Herkes bilmelidir ki, AK Parti bir disiplin partisidir. Parti içinde disiplini sağlamak için de gerektiği zaman gereken adımlar atılır” diye başladı.
Sonra da şunu söyledi:
“Evet, toplantıda gündemimize böyle bir konu geldi.”
Şöyle devam etti:
“İfade özgürlüğüne elbette sonuna kadar saygılıyız. Fakat hiç kimsenin bir başkasına hakaret etme hakkı yok. Hele partili olup partinin milletvekiline, belediye başkanına, belediye meclisi üyesine, il ve ilçe yöneticisine hakaret de karşılıksız kalmaz.”
Şunu da ekledi:
“Bundan sonraki süreçte sosyal medya hesaplarını yakın takibe alıyoruz. Partililerimiz arasında bu yolla hakaret eden olursa, gereken yapılacak.”
Peki…
İlk anda disipline sevk oldu mu? Soruya il Başkanı Torun şu cevabı verdi:
“Bir acele içinde değiliz. Partimizin ilkeleri ve kuralları doğrultusunda hareket ediyoruz. Şu anda 4 arkadaşımızın ihraç istemiyle disipline verilmeleri söz konusu.”
Sorumuzu “Başka olacak mı?” diyerek yenileyince şu cevabı verdi:
“Arkadaşlar inceliyorlar. Tespit ederlerse ve sosyal medya paylaşımında hakaret eden kişi partilimizse bu işlemleri sürdüreceğiz.”

Yazar hakkında

aey

Diğer yazıları

webhttp://www.ahmeteminyilmaz.com

17

07 2017

Yoruma kapalı%d blogcu bunu beğendi: