Bursa’nın tanıtımına sportif katkı: 600 bisikletçi Uludağ’a tırmanacak

ULUDAĞ BİSİKLET PERFORMANS TIRMANIŞI

Şu bir gerçek ki… Marka kent olmanın en önemli adımı, turizmde cazibe oluşturabilmenin en doğru yolu kentin tanıtımından geçiyor.
Bunun da…
Yani kentlerin tanıtımının da çeşitli yolları var. Fakat onlarca organizasyon arasında, sportif etkinlikler tanıtımlar için daha akılda kalıcı oluyor.
İşte…
Bursa böyle bir tanıtım etkinliğine hazırlanıyor. İlki geçen yıl gerçekleştirilen ve 38 il yanında 7 ülkeden de bisikletçilerin gelip katıldıkları Uludağ Bisiklet Performans Tırmanışı bu yıl 4-5 Ağustos tarihlerinde koşulacak.
Yine…
Milli Bisikletçi Mecit Tatlıcılar önderliğinde gerçekleştirilecek olan ve Doğancı Barajı Yolu üzerinde Eker Meydan önünden başlayıp Uludağ Yolu dışına da çıkacak ve zaman zaman köy yollarıyla tırmanma patikalardan devam edip Uludağ Oteller Bölgesi’ndeki teleferik istasyonunda sona erecek Performans Tırmanışı’na bu yıl 600 bisikletçi katılacak.
İki yılda Türkiye’deki bisikletseverlerin takip ettikleri, yurt dışında da adını duyurmayı başaran bir organizasyona dönüşen Uludağ Bisiklet Performans Tırmanışı’nda dereceye giren bisikletçilere armağanlar verilecek.

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

31

07 2017

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: