CHP eylül sonunda Atatürk Stadyumu Meydanı’nda yapacağı dev mitingle sahaya çıkmaya hazırlanıyor

CHP İL BAŞKANI ŞADİ ÖZDEMİR

Hastalığıyla ilgili ilk bulgu 9 Haziran’da ortaya çıkmıştı. Sonra İstanbul’da yapılan ayrıntılı tetkikler ve kritik ameliyat süreci geldi.
Bu süreçte…
CHP İl Başkanı Şadi Özdemir bir kez İl Yönetim Kurulu toplantısına katıldı, geçen hafta da İstanbul’a gidip İl Başkanları Toplantısı’nda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi.
Aradığımızda…
İl Yönetim Kurulu’na ikinci kez katılmak üzere hazırlık yapıyordu. Devam eden zorlu tedavi sürecine karşın kendini toplamayı başarmış bir siyasetçi olarak “Arkadaşlarımı yalnız bırakmak istemiyorum. Ara ara toplantılara katılacağım” dedi.
Ardından…
Evde tedavi ve dinlenme süreci geçirse de siyasetten kopmadığını, Genel Merkez’le sürekli temasını bildiğimiz için “Kılıçdaroğlu yürüyüş sonrası strateji oluşturmamakla eleştiriliyor. CHP şimdi ne yapacak?” diye sorduk.
Şunu söyledi:
“Aslında, atılacak adımları Sayın Genel Başkanımız açıkladı. CHP bundan sonra sokaklarda ve meydanlarda daha çok olacak.”
Şunu vurguladı:
“CHP olarak kitleleri buluşturacak daha büyük organizasyonlar yapacağız. Özellikle bölgesel organizasyonlarla kamuoyu önüne çıkacağız. Parti örgütümüz şimdi bunun hazırlıklarını yapıyor.”
Sonra da…
Bölgesel organizasyon olarak ne amaçladıklarını şu sözlerle açıkladı:
“Adalet mitinglerini Türkiye’nin her yerinde yapmaya hazırlanıyoruz. İlk mitingi de Bursa’da yapmak istiyoruz.”
Şöyle devam etti:
“Eylül ayının sonlarında çok büyük bir miting düşünüyoruz. Mitingimizi de Atatürk Stadyumu Meydanı’nda yapmayı arzu ediyoruz. Çünkü, en büyük ve en güzel meydan orası.”
Ardından…
“Biz CHP olarak o meydanı doldurmaya talibiz ve doldurduğumuzu da herkes görecek” deyip ekledi:
“Artık daha aktif ve daha dinamik bir CHP görülecek. Bursa’daki diğer siyasi partiler, demokrasi güçleri, akademik odalar, sendikalarla yüzde 49’luk hayır bloğunu büyüteceğiz.”
Bunu nasıl yapacaklarını da söyledi:
“Öncelikle konunun parti meselesi değil, memleket meselesi olduğunu herkese anlatacağız. Bu düşünceyle yürüyeceğiz.”

Yazar hakkında

aey

Diğer yazıları

webhttp://www.ahmeteminyilmaz.com

19

07 2017

Yoruma kapalı%d blogcu bunu beğendi: