Çok konuşulan Hakan Çavuşoğlu’nun Başbakan Yardımcılığı ve Bursa siyasetine Ankara’dan yansıyan sıcak fotoğraflar

Tablo ortada… Şanlıurfa’ya siyasi tayinle giden Bursa’nın siyasetçisi Faruk Çelik de, benzer şekilde yani siyasi tayinle Bursa’ya gelen AK Parti’nin temel taşlarından Mehmet Müezzinoğlu da hükümet dışında kaldılar.
Buna karşılık…
Hakan Çavuşoğlu hükümete girip Başbakan Yardımcısı oldu.
Şimdilerde…
Bursa kulisleri Çavuşoğlu’nun nasıl Başbakan Yardımcısı olduğunu tartışıyor. O tartışmaları dinlerken aklımıza 2 yıl öncesi geldi.
Büyükşehir ve Osmangazi belediyeleri iftarı için gittiğimiz Gümülcine’de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın en güvendiği ve yakınındaki isimlerden Halit Eren’in evinde sahur yemeğine konuk olmuştuk.
Sahurda, dayısının konuklarıyla ilgilenme görevini Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu üstlenmiş ve o gece çok yorulmuştu.
Bununla birlikte…
Teşkilat kadrolarıyla çok yakın gözükmeyen Çavuşoğlu’nun, parti disiplini ve çalışmayla hak ettiği Başbakan Yardımcısı unvanıyla kongre sürecine müdahale edip etmeyeceğinin merak edildiğini bu satfalarda aktardık.
İşte…
Bu tartışmalar olurken AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun’un Ankara temaslarıyla ilgili basın bültenindeki fotoğraflardan ikisi biraz da bu nedenle ilgi çekici geldi.
İlkinde…
Torun ve Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe önce Başbakan Yardımcılığı’nı devralan Hakan Çavuşoğlu ile bir aradalar. İkincisinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nı devreden Faruk Çelik’in yanındalar.
Bursa siyasetinin yakın geleceği için iki fotoğrafı da önemsedik.

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

24

07 2017

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: