Mahkemenin Geçit Kavşağı’nın açılmasına karar vermesi vatandaşı şaşırdı

Haberi… Olay gazetesi birinci sayfasından duyurdu. Aralık 2015’te Geçit Kavşağı’nın kapatılmasına açılan iptali davası sonuçlanmış ve mahkeme kavşağın açılmasına karar vermiş.
Mudanya Yolu’nu kullananlar için haber önemli. Çünkü, kavşak ulaşımı kestiği için kapatılmıştı. Gerçi Balat başta çevrede yaşayanlar için dolaşma sorunu ortaya çıkmıştı, ama Büyükşehir Belediyesi biri Balat’a giriş ve diğeri Endülüs Park önünden dönüş olmak üzere 2 önemli düzenleme, alternatif için de Hasköy Köprüsü’nü yapmıştı.
O nedenle…
Sorun çözüldükten çok sonra gelen karar vatandaşı da şaşırttı.
Nitekim…
Okurumuz Hakan Karaatlı karar üzerine,“Birkaç yüz metre fazla yol gitmek yerine binlerce kişiyi trafiğe mahkum eden davacıları Allah’a havale ediyorum” deyip ekliyor:
“Bu kavşaktaki trafik yüzünden ambulans yetişemediği için babasını kaybeden biri olarak asla affetmeyeceğim. Ben de ‘Adalet’ istiyorum.”
Ayrıca…
Kavşağın kapatılması sonrası çevrenin değiştiğine dikkat çeken Ercan Bayramlı da şunları yazıyor:
“Kavşak kapatılmayıp, trafik ışıklı düzenekle devam etseydi Balat’tan Mudanya Yolu’na çıkabilmek, aşırı trafikten dakikalarca mümkün olamazdı.”
Gözlemi şu:
“Ben iyi bir gözlemciyim, kavşak yeniden açılsın o caddede kuyruk ta cezaevine kadar uzar ve trafik kilitlenir. 1 haftaya varmaz eski düzene dönme çareleri aranır.”

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

04

07 2017

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: