AK Parti İl’de geçiş planı… Yönetimin istifaları alındı, yürütme kurulu devam ediyor, hazırlığı başlayan yeni yönetim bayramdan sonra

Aslında… AK Parti’de değişim uzun süredir bekleniyordu, ama Ayhan Salman’ın bu değişimde İl Başkanı olarak atanması çoğunluk için sürprizdi.
Nitekim…
Kulislerde bu sürprizin izleri sürüyor. En çok da, Sedat Yalçın’ın ikinci döneminde ve Cemalettin Torun’un atama il yönetiminde yer almasına, öncesinde İnegöl’de İlçe Başkan Yardımcılığı yapmasına karşın kamuoyunda pek bilinmeyen Salman’ı kimin önerdiği sorusuna cevap aranıyor.
İşte…
AK Parti camiasının kendisini tanımaya çalıştığı böyle bir süreçte Ayhan Salman da kendi dönemi için hazırlıklara başladı.
Ankara’dan görevi aldığının ertesi günü İl Başkanlığı’na gelen Salman perşembe akşamı yeni il yönetimini oluşturmak amacıyla mevcut il yönetim kurulu üyelerinin istifalarını aldı.
Ancak…
Yeni yönetimi oluşturuncaya kadar da, bayram hazırlıklarını göz önüne alarak İl Yürütme Kurulu’nun görevlerine devam etmelerini istedi.
O bakımdan…
Bayram hazırlıklarını eski il başkan yardımcıları yapıyorlar. Salman’ın kendi yönetimini bayramdan sonra onay için Ankara’ya göndereceği konuşuluyor.
Salman ilk günündeki bakan programından sonra hafta sonu Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç ve Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile birlikte etkinliklere katıldı.
Dün de…
Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ve Bursa milletvekillerini ağırladı. Dün ziyaretine gelenler arasında, kendisinden önceki İl Başkanı olan Cemalettin Torun da vardı.

Yazar hakkında

aey

Diğer yazıları

webhttp://www.ahmeteminyilmaz.com

29

08 2017

Yoruma kapalı%d blogcu bunu beğendi: