En çoklu demografik yapı ve en çeşitli siyasi görüşe sahip mahalle olan Yavuzselim’de sosyal dönüşümü spor kulübü sağladı!

Yıldırım ilçesinde, İhtisas Kavşağı-Arabayatağı arasındaki bölgede Ankara Yolu’nun altında olan Yavuz Selim Mahallesi tekstil başta olmak üzere atölyeleriyle biliniyor.
Nüfusu ise demografik açıdan çok farklılık gösteriyor. Farklılık, siyasi görüş çeşitliliğine de yansıyor.
Mahallede siyasi ve sosyal yaşam açısından huzurun nasıl sağlandığını, yönetim kurulu üyeleri Cevdet Gök ve Ali Tunç ile ziyaretimize gelen Yavuzselim Gençlerbirliği Kulübü Başkanı Latif Albayrak açıklarken söze şöyle başladı:
“Kulübümüzü 1 yıl önce kurduk. Halen 2. Amatör Küme’de oynayan futbol A takımımızın yanı sıra altyapıda U11, U12, U13, U14 ve U16 olmak üzere 120 çocuğun mücadele ettiği 6 takımımız var.”
Gözlemi şu:
“Spor kulübü kaliteli ve rekabetçi olunca, mahallenin sosyal kalitesi ve emlak değeri de artıyor. Çünkü, yarışma heyecanı aidiyeti geliştiriyor.”
Yeni olmalarına karşın güzel şeyler yaptıklarını vurgulayan Albayrak, mahallenin 1. Amatör Küme’de mücadele eden diğer kulübü Yavuzselimspor’la da kardeşlik ilişkileri olduğunu söyledi.
Şunu da ekledi:
“Kandillerde 2 camimizde kandil simidi ve lokma, ramazanda erzak dağıtıyoruz.”
Şu da mutluluğu:
“Büyükşehir Belediyesi kulübümüze 1 halı saha ve 1 çim saha yapacak. Yıldırım Belediyesi zaten her konuda yanımızda. İşadamlarımız da yalnız bırakmıyorlar.”

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

31

08 2017

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: