İl Başkanı Cemalettin Torun istifasını vermek için Ankara’da, temayülden çıkan 3 isim masada… AK Parti’de karar artık Ankara’nın

Gerçi… Uzadıkça karıştığı ve kırıcı boyutlara doğru ilerlediği izlenimi var, ama görünen o ki AK Parti Genel Merkezi prosedürü izliyor.
Nitekim…
AK Parti Marmara Bölge Koordinatörü Murat Yıldırım ile Bursa İl Koordinatörü Muhammed Balta cumartesi ve pazar günleri sabah saatlerinden gece yarılarına kadar uzayan görüşmelerle “Bursa İl Başkanı kim olmalı?” sorusuna cevap aradılar.
Dün sabah da son değerlendirme için Ankara’nın yolunu tuttular.
Bugüne kadar yapılanlardan, AK Parti Genel Merkezi’nin sonuçlarına uymak için değil, kulis organizasyonlarını ve işbirliklerini görmek için temayül yaptığı izlenimimiz var.
Şimdi…
İlk kez il başkanlığı için de uygulanan yöntemden nasıl bir sonuç çıktığına dair açıklanmış b.ir bilgi elbette yok. Cumartesi günü oylamalarda., Osmangazi İlçe Başkanı Ali Yılmaz’ın adını yazdığını söyleyenlerin sayısı çoktu.
Fakat…
Pazar sabahından itibaren başka bir tablo ortaya çıktı.
O tabloya göre…
Bursa’daki il başkanlığı temayülünden ağırlıklı olarak Önder Matlı’nın çıktığı kulağımıza geldi. Bunda, “Cumhurbaşkanı zaten görevi vermiş atanacağı belli, biz de Önder Matlı’yı yazalım” diyenlerin etkisi var mıdır bilinmez, ama ilk sırada olduğu konuşuluyor.
Hatta…
Cumartesi günü eski milletvekilleriyle birlikte görüşü dinlenen Matlı’ya il başkanlığıyla ilgili sorular yöneltildiği de kulağımıza geldi.
Pazar gününün bize göre önemli sürpriziyse Dr. Mustafa Esgin’in apar topar görüşmeye çağırılması oldu.
Programında yokken kendisini koordinatörlerin karşısında bulan Esgin’e de il başkanlığı konusunda sorular yöneltildiği kulağımıza geldi.
Ayrıca…
Davet edilip il başkanlığı konusu sorulan üçüncü isim de Necati Polat oldu.
Bu arada…
Aday olmayacağını açıklayan Cemalettin Torun’un da bugün Ankara’ya gidip istifasını vermesi bekleniyor.

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

15

08 2017

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: