Kongreler yaklaşırken AK Parti’ye “disiplin genelgesi” geldi: Sosyal medyada polemiklerden uzak durun

Açıkça söylemek gerekirse… Hükümetteki sürprizlerle dolu revizyona kadar, AK Parti kongreleri için alışılmış revizyonlar dışında geniş çaplı değişim beklentisi yoktu.
Gelin görün ki…
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da teşkilatlarda değişim isteyen açıklamalarıyla süreç hızlandı. İlk adım da Bursa’da atıldı ve 4 yıla yakın süredir AK Parti Bursa İl Başkanı olan Cemalettin Torun bıraktı.
Şimdi…
Torun’un yerine atanıp ilçe kongrelerini yapacak ve il kongresinde de aday olacak isim merak ediliyor. Adaylar arasındaysa Önder Matlı öne çıkıyor.
Böyle bir süreçte…
AK Parti alışılmışın dışında bir atmosferde kongrelerini yapmaya hazırlanıyor. Gerçi Türkiye genelinde kongreler 19 Ağustos’ta beldelerle başlayacak, ama Torun’un Genel Merkez’e gönderdiği taslak liste, Bursa’da ilçe kongrelerinin 15 Eylül’de Keles’ten başlamasını öngörüyor.
İşte…
1 ay kala, AK Parti Genel Merkezi teşkilatlara kongre disiplini anlamına gelen ve süreci sıkı kurallara bağlayan genelge gönderdi.
Genelgede…
Milletle iletişimin sağlıklı ve sürdürülebilir olması, kurallar çerçevesinde ve disiplinli hareket edilmesi yönünde teşkilatlar öncelikle uyarılıyor.
Ardından…
Kongrelerde kullanılacak pankartların boyutlarından yazı karakterlerine hatta renklerine kadar tek tip olması için genel bir salon malzemesi tanımı yapılıyor.
Ayrıca…
Kongre salonunda çalınacak müzikler Genel Merkez tarafından seçildi, perdeye yansıtılacak görüntü CD’leri de teşkilatlara gönderildi. Gönderilen liste ve malzemeler dışında hiçbir sanatçının müziğinin çalınmaması uyarısı yapıldı.
Yanı sıra…
Teşkilatların il ve ilçelerdeki kanaat önderleriyle sürekli irtibat ve iletişim içinde olmaları istenirken, yörede yaşayanların beklentilerinin de doğru şekilde tespit edilmeleri çağrısı yapılıyor.
Genelgedeki en çarpıcı uyarı ise sosyal medya konusunda yapılıyor.
Buna göre…
Kongre süreci boyunca teşkilatların sosyal medyayı dikkatli kullanmaları istenirken, polemiklerden uzak durulması özellikle vurgulanıyor.
Buna karşın…
Sorulan soruların cevapsız bırakılmaması isteniyor.

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

10

08 2017

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: