Trafiğin nasıl kâbusa döndüğünün cevabı bu rakamlarda: Bursa’da araç sayısı 7 yılda neredeyse ikiye katlandı

CHP BURSA MİLLETVEKİLİ ERKAN AYDIN

Kuşku yok ki… “Bursa’nın En Önemli Sorunu” araştırması yapılsa, ilk sırayı trafik kargaşası alır.
Nedeni de ortada…
Bursalılar artık kent içinde bir yerden bir yere gidemiyorlar, evlerine ya da işyerlerine ulaşamıyorlar. Sabah işe gidiş, akşam eve dönüş saatlerinde trafik kâbusu yaşanıyor.
Gerçi…
Trafikte sıkışanlar faturayı Büyükşehir Belediyesi’ne kesiyorlar, ama şu bir gerçek ki Bursa’da yeni yol, kavşak ve köprü en çok bu dönemde yapıldı.
Buna karşın…
Trafik sıkışıklığının artmasının nedeni, CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın’ın geçen hafta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun cevaplaması isteğiyle TBMM’ye verdiği soru önergesinde yatıyor.
Rakamlar çarpıcı:
“Bursa’da araç sayısı 2010’da 539 bin, 2013’te 643 bin, 2014’te 681 bin, 2015’te 733 bin, 2016’da 788 bin ve 2017’nin ilk 6 ayında 816 bin oldu.”
Gerçi…
Önergesinde bir çeşit trafik terörü ortaya çıktığını ve buna karşı önlem alınıp alınmadığını soruyor, ama araç sayısındaki artış ürkütücü. Çünkü, araç sayısı 7 yılda neredeyse ikiye katlanmış.
Böyle bir tabloyla yeni yol ve kavşak yaparak baş edebilmek zor. Kent yaşayanlarının da sorumluluk almaları ve en azından toplu ulaşıma yönelmeleri gerekiyor.
Yoksa gidişat kötü gözüküyor.

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

18

08 2017

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: