“Turizme kafayı taktık” diyen İnegöl Belediye Başkanı Aktaş’ın hedefi: Aktaştepe’yi Fethiye gibi yamaç paraşütü merkezi yapmak!

İNEGÖL BELEDİYE BAŞKANI ALİNUR AKTAŞ

Çayımızı içerken… “Turizme kafayı taktık” diye söze başlayan İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a, ilk akla gelen soruyu, “Oylat’ı canlandırma projesi mi?” sorusunu yönelttik.
O da…
“Oylat elbette İnegöl’ün değeri” dedi ve şu bilgiyi verdi:
“Bin yataklı Oylat’ta geçen yıl 178 bin gece kalışı oldu. Bu, 50 bin civarı kişinin gecelemesi demek. Şimdi bu sayıyı arttırmak için plan yapıyoruz.”
Hedefini daha büyük olarak açıkladı:
“1200 metre rakımlı ve tek taraflı Fethiye yamaç paraşütü için 900 bin turist almış. Bizim 2 bin 232 metre rakımlı ve 3 yönlü Aktaştepe’miz var. Neden daha fazla turist gelmesin?”
Bu noktada…
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün büro açmadığı İnegöl’de kendi turizm bürolarını oluşturduklarını, seyahat acentalarının yanı sıra Türkiye Seyahat Yazarları Derneği’ni konuk ettiklerini ve gözlemlerinden harika öneriler çıktığını vurguladı.
Aktaş şu noktada da iddialı:
“Gelenler İnegöl’ün turizm potansiyeline hayran kalıyor. Köftemiz ve mobilyamızla tanınıyoruz, ama turizm değerimiz daha fazla.”
Şunu da ekledi:
“Yenice’yi turizmin merkezi yapacağız.”

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

26

08 2017

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: