10 yıl önce Organize Sanayi Kavşağı yapılırken eksik kalan Mudanya Yolu’ndan Hamitler’e dönüş lupu yapılıyor, kavşak tamamlanıyor

ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ YA DA, FİLAMENT KAVŞAĞI

Bursalılar daha çok eski adıyla, yani Filament Kavşağı adıyla anımsıyorlar. Ancak, Mudanya Yolu ile Ata Bulvarı’nın kesiştiği, Hamitler bağlantısını da sağlayan kavşak artık Organize Sanayi Bölgesi Kavşağı adını taşıyor.
Bu nokta…
Organize Sanayi Bölgesi’ne giren ya da çıkan araçlar için de stratejik değerde.
2008 yılında Organize Sanayi Kavşağı projesi yonca yaprağı kavşak olarak planlanmıştı.
Nitekim…
Bursa yönünden gelip Organize Sanayi Bölgesi ya da Ata Bulvarı’na gidecek araçlar için dönüş lupu yapıldı. Sanayi Bölgesi’ne iniş ve Bursa yönüne dönüş lupları da yapıldı.
Aynı şekilde…
Ata Bulvarı’ndan gelen araçlar da Mudanya Yolu’na lupla dönebiliyorlar.
Yalnızca…
Mudanya Yolu’ndan gelip Hamitler tarafına gidecek ya da U dönüşü yapacak araçların kullanacağı lup kamulaştırma sorunları nedeniyle yapılmamıştı.
Bu nedenle…
Mudanya yönünden gelen araçlar köprüyü geçtikten sonra sağdaki dar sokaklara girip manevrayla Ata Bulvarı’na ulaşıyor ve köprüye çıkıyorlardı.
İşte…
Kavşağın 10 yıllık eksik lupu tamamlanıyor.
Büyükşehir Belediyesi planlamasına göre, Mudanya yönünden gelen araçlar dar sokakların olduğu yere yapılacak lupla doğrudan köprüye çıkacaklar.
Buradan da…
Dileyen Hamitler’e devam edip Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı bittiğinde buradan İstanbul Yolu’na bile ulaşabilecek, dileyen de U dönüşü yapabilecek.

About The Author

aey

Other posts by

Author his web sitehttp://www.ahmeteminyilmaz.com

11

09 2017

Comments are closed.%d blogcu bunu beğendi: